Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Je možná návštěva Tvrđave sv.Nikole v Šibeniku?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Je možná návštěva Tvrđave sv.Nikole v Šibeniku?

Tato pevnost, která je zapsaná na seznamu památek UNESCO, byla dříve častou a oblíbenou zastávkou jachet při plavbě kanálem sv. Ante. V posledních letech je však pro jachtaře zavřená. Jak je možné pevnost navštívit?

Zajímavá ukázka benátského opevnění z 16. století bránila vjezd do kanálu a do Šibeniku. Byla dlouho přístupná jak po cestičce přes mělčiny ze břehu, tak i lodí. Vstupné zdarma…

V posledních letech se situace změnila. U pevnosti se nesmí přistávat, a to ani vylodit posádku. V případě zájmu o návštěvu pevnosti je třeba jet do Šibeniku, tam si kupit lístky a pak vás odvezou lodí zase zpět na pevnost. Výhodou pro památku je to, že návštěvníci jsou pod dozorem a nedochází tak k devastaci a znečištění pevnosti. Výhodou pro návštěvníky je průvodce, který by měl o historii zajímavé stavby něco vědět.

Nevýhodou pro jachtaře je finanční nevýhodnost této současné metody. Vstupenky stojí 15, nebo 21 euro na dospělou hlavu (dle období), která není organizovaná v grupě, není více než 65 let a není invalidou, nebo obráncem Chorvatska z poslední války. Kompletní ceník najdete ke stažení pod článkem. Návštěvy jsou možné od dubna do konce října.

Informace najdete zde, kde je možné také zakoupit vstupenky. V ceně vstupenky je i doprava na pevnost.  Zde je jízdní řád lodí. Sice na 2023, ale za rok se to nejspíše moc lišit nebude.

765
Na horu