Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Je čas na psaní o jachtingu?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Je čas na psaní o jachtingu?

Lodní noviny začaly svůj život někdy v roce 2007 (odhadem). Od té doby se v podstatě denně věnujeme jachtingu, lodím, moři a vodě obecně. To je více než 5000 dnů. Každý den 2 – 4 zprávy, průměrně 15000 kratších či delších článků o jachtingu. Teď ale není doba na psaní o lodičkách! Stačí zaslechnout rádio a myšlenky jsou jinde.

Za to, že nepíšeme o jachtingu, se nebudu omlouvat. Budu-li dnes řešit jachting, zítra už možná budu rýt hubou v zemi.

Ukrajinci bojují za svobodu, za svojí zemi, za své rodiny, za domov a v neposlední řadě za nás. Za naše životy, náš blahobyt a naši svobodu. Psychotický východní despota a parta jeho šílených velitelů s placatými čepicemi na hlavách posílají desetitisíce poblázněných mladých kluků bojovat proti nepříteli, který si nepřál nic jiného než žít svůj život.

Nezbývá než bojovat. A Ukrajinci bojují. Rusové jsou zaskočeni houževnatostí Ukrajinců. Čekali spanilou jízdu ve stylu Nočních vlků a místo toho to schytávají ze všech stran. Navzdory ruské materiální přesile se žlutomodří nevzdávají a bojují vším, co je po ruce. A také umírají. Bohužel. Umírají v boji za svobodu. Umírají mladí i staří, učitelé, úředníci, ošetřovatelé ze ZOO, statečně umírají uliční bijci i tišší intelektuálové.

Ukrajinci umírají i za nás. Těžko se jako členové NATO můžeme vydat na Ukrajinu na pomoc, to by byl začátek poslední světové války, ale přesto musíme něco dělat. Mají-li se Ukrajinci ubránit, potřebují rychle zbraně. Ty proudí na východ zatím jen v omezeném množství. Protože naše státy zvažují opatrně každé pro a proti, musíme rychle jednat my.

Již včera jsme uváděli v článku kontakty na sbírky na pomoc Ukrajině. Prvním číslem je účet Ukrajinské národní banky v Německu, na který je možné posílat peníze pro armádu. Říká se, že kdo rychle dává, dvakrát dává. Teď to platí dvojnásob.

Ukrajinská armáda musí nakupovat zbraně a musí mít čím zaplatit. Ukrajinci bojují i za naši svobodu. My zatím sedíme na zadku u televize. Tím nejmenším, co pro ně můžeme udělat, je poslat jim peníze. Aby mohli zahnat tu černou chmuru, která se valí z východu.

Nebude-li Ukrajina, zanedlouho už nemusíme být ani my.

1964
Na horu