Search
× Search
Jarní plavba z Atén na Rhodos (a zpět)
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Jarní plavba z Atén na Rhodos (a zpět)

Pro příští rok připravujeme znovu jarní plavbu napříč Egejským mořem z Atén na Rhodos a zpět. Plavbu povede stejně jako loni Jirka Pacák. Jaro v Egeji je příjemné, příroda stále ještě nesežehlá spalujícím letním sluncem. Navíc se tamní domorodé kmeny se vyznačují značnou pohostinností.

Plavba bude rozdělena na dvě poloviny. První část startuje v oblasti Atén 13. května a bude končit o týden později v sobotu 20. května na Rhodu. Druhá část plavby vede opačným směrem. Startuje se 20. května a cíl je 27. května v Aténách.

Na cestě bude možné navštívit některé z ostrovů Syros, Mykonos, Delos, Amorgos, Astypalea, Nisyros, Tilos, Symi, Anafi, Thera, Ios, Sikinos, Kimolos, Milos, Hydra. Mnohé z nich jsou ostrovy řídce navštěvované, s bohatou historií a příjemnou atmosférou. Místy bude čas na půjčení mopedů a na výlety po ostrovech.

Foto Lodní noviny

Foto Lodní noviny

Ostrov Sifnos
Během plavby, která bude dlouhá kolem 300 mil v každém směru, bude čas na zdokonalení se v četných dovednostech. Instruktor Jirka Pacák má vzhledem ke čtvrt století dlouhé intenzivní jachtařské kariéře zkušeností na rozdávání.

Plavba proběhne na čtyřkajutové jachtě a je určena pro 6 účastníků.

Více informací najdete zde.

425
Na horu