Search
× Search
Jarní plavba napříč Egejí s Jirkou Pacákem
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Jarní plavba napříč Egejí s Jirkou Pacákem

Právě jsme vypsali atraktivní jarní plavbu po egejských ostrovech. Z Lavrionu poblíž aténského letiště až na samý východ Egeje na Kos, respektive poblíž ležící Kalymnos.

Půjde o plavbu po ostrovech, na které se během běžné týdenní plavby nepodíváte, protože jsou od charterových základen v okolí Atén příliš vzdálené. Během plavby bude čas i na oblíbené poznávání ostrovů na motorkách (půjčovny mopedů jsou v každém řeckém přístavu), na testování řecké kuchyně, na noční plavby, na získávání zkušeností za plavby i v přístavech. Naplujeme míle, které jsou nezbytné k získání průkazu B. Pro ty, kteří uvažují o přesunu z dobře známého Chorvatska do Egeje, to bude příležitost poznat lokalitu a zjistit, čím je jiná.

Během podobné letošní plavby, která končila na Rhodu, jsme navštívili ostrovy Paros, Naxos, Amorgos, Astypalea a Tilos na cestě na východ a Symi, Kalymnos, Patmos, Fourni, Ikaria a Andros při plavbě zpět.

Podmínky v Řecku a především v Egeji se od dobře známého Chorvatska výrazně liší a před první plavbou v nové lokalitě je dobré ses nimi seznámit. S Jirkou Pacákem máte výbornou příležitost.

344
Na horu