Jarní plavba napříč Egejí s Jirkou Pacákem
Právě jsme vypsali atraktivní jarní plavbu po egejských ostrovech. Z Lavrionu poblíž aténského letiště až na samý východ Egeje na Kos, respektive poblíž ležící Kalymnos.
Půjde o plavbu po ostrovech, na které se během běžné týdenní plavby nepodíváte, protože jsou od charterových základen v okolí Atén příliš vzdálené. Během plavby bude čas i na oblíbené poznávání ostrovů na motorkách (půjčovny mopedů jsou v každém řeckém přístavu), na testování řecké kuchyně, na noční plavby, na získávání zkušeností za plavby i v přístavech. Naplujeme míle, které jsou nezbytné k získání průkazu B. Pro ty, kteří uvažují o přesunu z dobře známého Chorvatska do Egeje, to bude příležitost poznat lokalitu a zjistit, čím je jiná.
Během podobné letošní plavby, která končila na Rhodu, jsme navštívili ostrovy Paros, Naxos, Amorgos, Astypalea a Tilos na cestě na východ a Symi, Kalymnos, Patmos, Fourni, Ikaria a Andros při plavbě zpět.
Podmínky v Řecku a především v Egeji se od dobře známého Chorvatska výrazně liší a před první plavbou v nové lokalitě je dobré ses nimi seznámit. S Jirkou Pacákem máte výbornou příležitost.
912
Související články
Prodlužte si jachtařskou sezónu ještě jednou plavbou (navíc se něco naučíte)
Prodlužte si jachtařskou sezónu ještě jednou plavbou (navíc se něco naučíte)
Babí léto na Jadranu a ještě jedna plavba. Rozlučka s jachtařskou sezónou. Poslední dvě místa. Navíc tak, jak se plulo dříve. U Blitvenice kurz 165°a plujeme podle kompasu. Odsunete šeď podzimu ještě o plavbu dále.
Navpaktos
Navpaktos
Korintský záliv není jachtaři často vyhledáván, ale navzdory tomu, nebo možná právě proto, nabízí mnohá zajímavá místa. Středověký přístav Navpaktos je jedním z mála, který je dodnes dochovaný v původním stavu.
Plavba přes Atlantik. Kdy je čas vyplout
Plavba přes Atlantik. Kdy je čas vyplout
Jednou tak vyrazit přes Atlantik a strávit zimu v Karibiku. To je přání mnohého z majitelů jachet. Pokud má běžně jachtu například v Řecku, má před sebou plavbu dlouhou nejméně 5500 mil z Atén. To je pořádná porce. Kdy je třeba vyrazit?