Search
× Search
Jaké používáte aplikace a programy?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Navigace, Zajímavosti

Jaké používáte aplikace a programy?

Budeme se ptát našich předních jachtařů, jaké používají při svých plavbách, nebo při závodech, programy a aplikace. Začali jsme Honzou Hirnšalem, kterého mnozí znají jako Johana.

„Aplikací a programů, které pomáhají s výpočtem ideální trasy dle předpovědi počasí je na trhu velká spousta. Mezi ty nejznámější patří např. Maxsea Time Zero, Squid, Expedition, Predict Wind a dále třeba Sail Grib WR, který používáme na naší lodi. Je to program, který byl vyroben člověkem se srdcem jachtaře. Proto má všechno, co od takového programu můžete očekávat. Navíc není náročný na hardwarové zařízení, na kterém ho chcete používat. Stačí vám telefon, nebo tablet s Androidem. Program se také dokáže spojit přes WiFi s lodními daty a zobrazí údaje v tabletu.

Dalším užitečným nástrojem je pro nás program Windy. Tento soukromý projekt Ivo Lukaševiče je příkladem toho, jak to vypadá, když někdo něco dělá s láskou a bohatými zkušenostmi. Dnešní podoba Windy je asi nejlepším balíčkem na všechna možná meteo data pro nadcházející dny. A co navíc? Aplikace pracuje s on-line daty, jednotlivé modely jsou několikrát za den aktualizovány a to vše zdarma. On-line data jsou obyčejně velmi drahá a málokterá aplikace si je může dovolit platit.“

 

5615
Na horu