Search
× Search
Jaká byla první etapa letošní Velikonočky
Marie Marková
/ Kategorie: Velikonoční regata

Jaká byla první etapa letošní Velikonočky

Podívejme se na první etapu Velikonoční regaty spolu s týmem Petra Kupky a Jachtařka.cz. Jak z jejich pohledu probíhala a jak hodnotili svůj výkon? Po první etapě Velikonočky jsme se spojili s oběma týmy, tedy ještě před koncem závodu. Nyní přinášíme dvojrozhovor.

Jste spokojeni se svým umístěním v první etapě, nebo jste čekali více?

Kateřina Kubová za tým Jachtařka.cz (dále KB Jachtařka): Naše posádka je složená z různorodých lidí, z nichž někteří byli na lodi dvakrát v životě, takže umístění na 25.místě bereme jako velký úspěch.

Štěpán Lochnickij za tým Petra Kupky (dále ŠL Petra Kupky): Bohužel se nám nevedlo, jak jsme si představovali, u Visu jsme trošku zariskovali a vypekla nás v trysce lokální bouřka. Ta nás na několik hodin úplně zastavila. V posádce to však zhoršení nálady zcela určitě nevyvolalo. Nepropadáme trudomyslnosti. 

Jaké vaše rozhodnutí bylo správné a kde jste naopak chybovali?

KB Jachtařka: Všechna rozhodnutí (i ta správná i ta špatná) byla pro nás dobrá, protože chybama se člověk učí a my chceme stále sbírat nové zkušenosti.

ŠL Petra Kupky: My neděláme špatná rozhodnutí. Součástí lodní strategie je špatná rozhodnutí buď zcela eliminovat nebo alespoň zamlčet. 

Nejlepší jídlo na palubě během první etapy?

KB Jachtařka: Při plavbě vždycky všem pořádně vyhládne, takže i chleba se sýrem je pro nás občas delikatesou, protože zkratka přijde k chuti. Největším gastronomickým potěšením však byla bezesporu horká polévka uprostřed noci, když jsme byli všichni promrzlí.

ŠL Patra Kupky: Pečená kachna na pivě Johan a bobkovém listu z Dubrovníku. Nechybělo ani moravské zelí a houskový knedlík. Přikládáme foto

Máte nějaké závady na lodi?

KB Jachtařka: Při náklonu nám povolila pružinka ve skříňce s nádobím, obsah se vysypal ven a talíře se rozbily. Potom celou noc jezdily střepy po podlaze sem a tam za vydávání velice zajímavého zvuku.

ŠL Patra Kupky: Již na Murteru jsme měnili řídící jednotku motoru. Od ostatních posádek jsme se ale následně dozvěděli, že se závodí pouze pod plachtami. Tak to asi ani nebylo nutné. Loď máme jinak bezvadnou.

Jaký je váš cíl v celkovém pořadí?

KB Jachtařka: Být v první polovině závodníků by nám udělalo velkou radost. Účastníme se Velikonoční regaty poprvé a chceme si to především užít.

ŠL Petra Kupky: Umístit se tak, abychom doma nedostali vyhubováno.

Děkujeme za rozhovor a s odstupem času doufáme, že dobrá nálada vydržela přes všechny peripetie až do dneška.

3609
Na horu