Search
× Search
Jadrolinka kupuje trajekt do nepohody
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Jadrolinka kupuje trajekt do nepohody

Chorvatská Jadrolinija oznámila, že kupuje nový trajekt určený pro plavbu napříč Jadranem. Za jakéhokoli počasí. Silná loď se původně plavila v Norsku.

Bytelný trajekt nese název Oslofjord a je nyní na cestě do Chorvatska. Na cestě jsou naplánovány zastávky v St.Malo, v Lisabonu, Gibraltaru, delší odpočinek na Ibize, prohlídka Liparských ostrovů a návštěva Korfu.

Podle neoficiálních zpráv z vrátnice hlavní budovy Jadrolinije na ulici Riva 16 v Rijece je v provozu jen podatelna. Celé vedení firmy odjelo na služební cestu.

Příjezd nového trajektu je očekáván koncem měsíce. Poté zamíří do loděnice, aby se převlékl do jadrolinijních barev. Následně bude trajekt provozován na lince Dubrovnik – Bari.

Loď je ve skvělém technickém stavu a měla by na Jadranu zvládat i náročné zimní bouře. Jediným problémem na palubě je majitel a provozovatel lodního baru Viking Harald Erikson, se kterým norský rejdař uzavřel dlouhodobou smlouvu na provoz zařízení restauračního typu do roku 2033. Prosperující Erikson odmítl bar opustit i po prodeji lodě Jadrolinii a přesouvá se spolu s plavidlem na jih. Protože jde o vášnivého zastánce norské koruny (a nebere karty), trvá na platbách v této měně i v následujících sezónách. Po bouřlivém vyjednávání s vedením Jadrolinije byl ochoten přistoupit na kompromis. Vedle baru Viking bude zřízeno směnárenské okénko, kde bude probíhat výměna EUR x NOK v kurzu 1 EUR za 7,5 NOK.

Některé informace z tohoto článku se nám nepodařilo ověřit z více zdrojů.

544
Na horu