Search
× Search
Jachty po Vendée Globe na prodej
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Vende Globe

Jachty po Vendée Globe na prodej

Plánujete-li účast v příští Vendée Globe, je teď nejlepší doba na koupi nové lodě. Na trhu je velká část jachet, které nedávno závod dokončily/nedokončily. Kolik stojí možnost postavit se na start Vendée Globe?

12 jachet je nabízeno na stránkách třídy IMOCA. Najdete je zde. Podíváme se jen na ty, u kterých známe cenu.

Foto Team Campagne de France

Foto Team Campagne de France

Campagne de France
Campagne de France, 486 000 EUR bez DPH

První z jachet se známou cenou je Campagne de France Mirandy Meron. Pochází z roku 2006, byla postavena pro švýcarského jachtaře Dominique Wavra, pod designem je podepsána kancelář Owen Clark. Jachta má za sebou 4 plavby kolem světa, dvakrát Vendée Globe a dvakrát Barcelona World Race. Nejlépe skončila v roce 2012 ve Vendée Globe na 7. místě.

Foto  OMIA - Water Family

Foto OMIA - Water Family

OMIA - Water Family
Omia – Water Family, 775 000 EUR bez DPH

Benjamin Dutreux na této jachtě z roku 2007 (bez foilů) odjel fantastický závod a skončil na 9. místě (třetí z jachet bez foilů). Designérem jachty byl Bruce Farr a s jachtou bylo možné se dříve potkat pod názvy Estrella Damm, BT, Veolia, Hugo Boss a Spirit of Youkoh. Z velkých úspěchů má na svém kontě vítězství v Route du Rhum 2010, druhé místo z Transat Jacques Vabre o rok později, třetí místo ve Vendée Globe 2012, stříbro z Barcelona World Race 2014 atd.

Foto Jean-Louis Carli/Alea

Foto Jean-Louis Carli/Alea

One Planet One Ocean
One Planet One Ocean, 350 000 EUR bez DPH

Byla postavena v roce 1999 na Novém Zélandě. Architekty byli Owen Clark. Jde o velmi zkušenou jachtu, který by z plavby kolem světa měla domů trefit sama, zvládla to už sedmkrát. Naposledy to bylo pod vedením barcelonského hasiče Didaca Costy.

Foto Christophe Breschi / La Fabrique

Foto Christophe Breschi / La Fabrique

La Fabrique
La Fabrique, 1 100 000 EUR bez DPH

Jedná se o jachtu z roku 2007, kterou navrhovali designéři z Finot/Conq. Vyrobena byla ve špičkové bretaňské loděnici Multiplast ve Vannes. V roce 2019 vytvořila sólový rekord v plavbě přes Atlantik časem 7 dnů a 16 hodin. V poslední Vendée Globe na ní skočil švýcarský závodník Alan Roura na 17. místě.

Nejdražší jachty

K uvedenému výčtu můžeme přidat ještě další lodě, jejichž cena již byla zveřejněna. Jde o Seaexplorer Borise Herrmanna. Požadovaná částka zní 2 700 000 EUR bez DPH.

Pak je zde jachta Charal. Jeremie Beyou byl největším favoritem na vítězství. Měl vyzkoušenou jachtu. Bohužel nedlouho po startu se dostavily technické potíže. Na Charal si připravte 4 500 000 EUR.

A nakonec nejdražší jachta. Jmenuje se Hugo Boss. Doplula jen do Kapského Města a zpět. Cena výroby této jachty se vyšplhala na 6 500 000 EUR. Na prodej je vlastně nová loď a cena je 4 700 000 EUR.

 

Titulní foto Jean-Louis Carli/Alea

5044
Na horu