Search
× Search
Jachta pro gentlemany
Daniel Vodička
/ Kategorie: Motorové jachty

Jachta pro gentlemany

Holandská loděnice KM Yachtbuilders vyrobila motorovou jachtu pro gentlemany, se kterou je možné se vydat i na (téměř) konec světa. Není nejrychlejší, ale patří k nejkrásnějším. Byla nominována na Motorovou jachtu roku.
Jmenuje se Bestevaer 53 M/Y. Stejně jako plachetnice Bestevaer je vyrobena z hliníku. Je dlouhá téměř 16 metrů a její design je nadčasový. Byla by krásná v roce 1930 a je krásná i nyní. Takový parníček…Stejně dobře se uplatní při plavbě ve Středomoří, jako na severu Norska, nebo ve vnitrozemí po kanálech.

Designérem je známý tvůrce jachet s historickým duchem Gerard Dijkstra, který má na svém kontě i moderní kreace na téma J Class. Vytvořil motorovou jachtu jednoduchého tvaru, s ostrou přídí, která je pohodlná za plavby za jakýchkoli podmínek. Navíc dává vyniknout kráse syrového hliníku. Krása lodě z minulého tisíciletí podtrhuje i její vzhled za plavby, kdy s přizvednutou přídí připomíná lehké torpédové čluny z doby mezi válkami.

Uvnitř čeká na majitele moderní interiér s dvojicí rozměrných kajut, každá s vlastní koupelnou, kuchyní a salonem na úrovni paluby, který je spojen s krytou kormidelnou. Na palubě je k dispozici mnoho úložných prostorů, mnohé z nich jsou důmyslně skryty například pod palubu na ochozu kolem nástavby. Na zádi pod kokpitem je místo i na plnohodnotné cestovní bicykly. Salon je možné zcela otevřít na zadní palubu. Zrcadlo na zádi je sklopné hydraulicky a stává se z něj koupací plošina. Zajímavým řešením jsou boční passarely, které se vysouvají ze sklopené koupací plošiny. Pomocný člun má za plavby své místo na střeše nástavby., k jeho umístění slouží jednoduchý skládací jeřáb.

V základním provedení je 17 tun vážící jachta vybavena jediným motorem Yanmar o výkonu 250 hp. S 2000 litry nafty je schopna uplout 1450 mil cestovní rychlostí. Cestovní rychlost se dle motorizace pohybuje mezi 8 a 12,5 uzlu. Cena jachty začíná na 1 100 000 EUR bez DPH.

Parametry

Délka

15,97 m

Délka na vodorysce

15,61 m

Šířka

4,97 m

Ponor

0,85 m

Výtlak prázdné lodi

17 000 kg

Nádrže na palivo

2 000 l

Nádrže na vodu

750 l

Výkon motoru

Od 250 hp

Design

Dykstra Naval Architects

Více informací

www.bestevaer-my.com

 

 

2990
Na horu