Search
× Search
Irští rybáři proti ruskému námořnictvu vítězí 1:0
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Irští rybáři proti ruskému námořnictvu vítězí 1:0

Ruské vedení se v roce 2022 rozhodlo terorizovat půlku světa. U irských břehů ale jejich námořnictvo narazilo. Cvičení, které se mělo odehrávat v irských lovištích, se přesune dále na Atlantik.

Ruské námořnictvo bylo odhodláno udělat na Evropu dlouhý nos a rozhodlo se uspořádat námořní cvičení jihozápadně od Irska v jeho výlučné ekonomické zóně. Mělo se jednat o kompletní přehlídku ruského umu, včetně ostré střelby. To se nelíbilo irským rybářům, kteří prohlásili, že na celou slavnou ruskou marínu s…u a budou se v oblasti cvičení pohybovat a lovit. Rybáři se domluvili, že do oblasti budou vyplouvat na směny, lodě se budou v lokalitě střídat. A budou vyžadovat striktní dodržování COLREGu.

Vypadá to, že s odvahou irských rybářů vrchní velitel ruského živlu báťuška Vladimir nepočítal. Běžné řešení podobného protestu (rozprášit, potopit) nepadalo ve vodách u Evropy v úvahu a představa úhledných bojových formací hrozivých plavidel s rudou hvězdou na komíně narušených zasmrádlou rybářskou bárkou se jevila jako pramálo důstojná. Bylo nutné se vyhnout zesměšnění.

Ruský velvyslanec v Dublinu Jurij Filatov prohlásil, že jako gesto dobré vůle přesunou Rusové cvičení dále na Atlantik.

2424
Na horu