Search
× Search
Indičtí pirátobijci zaskočili somálské korzáry
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Bezpečnost

Indičtí pirátobijci zaskočili somálské korzáry

V Indickém oceánu došlo k souboji indického torpédoborce se somálskými piráty na nákladní lodi Ruen, které se černí zbojníci zmocnili 14. prosince. Indie v souboji dvou státních reprezentací zvítězila a navýšila skóre na 2:0. Navzdory překvapivé herní strategii somálského výběru se ve druhé části utkání projevil nedostatek tréninku a horší technická příprava.

Piráti unesli nákladní loď Ruen 14. prosince. Byl to první úspěšný atak od roku 2017, kdy zažívaly somálské kluby svá nejlepší léta. Následně s nákladní lodí zamířili do somálských vod, kde byla spolu s posádkou držena.

Na začátku minulého týdne MV Ruen vyplula od somálských břehů do Indického oceánu. Údajně proto, aby posloužila jako mateřská loď pro další útoky. Pirátskou výpravu však zachytil indický torpédoborec INS Kalkata a došlo k již zmiňovanému mači. Piráti nejprve stříleli na indický vrtulník, ale následně se speciálním silám osvoboditelů podařilo zahnat herně nevyzrálý somálský tým do kouta, loď zajistit a osvobodit všech 17 členů posádky.

Jednalo se již o druhý souboj národních výběrů v posledních třech měsících. Na začátku ledna se somálští piráti nalodili na MV Lila Norfolk. Poté, co na místo připlulo indické námořnictvo, vhodil somálský trenér do ringu bílý ručník a korzáři uprchli.

672
Na horu