Search
× Search
Hotely na vlnách: Four Seasons staví flotilu lodí
Jan Koukal

Hotely na vlnách: Four Seasons staví flotilu lodí

Luxusní značka Four Seasons si nechává italskou loděnicí Fincantieri stavět flotilu luxusních výletních lodí. První z plánované pětice lodí vypluje v roce 2025, celá flotila má být hotova do pěti let.

V současné době pracují návrháři na designu první lodi v italském Terstu. Kontrakt byl oznámen letos v červenci a hovoří o částce 1,2 miliardy eur. První loď Four Seasons bude 207 metrů dlouhá a 27 metrů široká se 14 palubami.

Na lodi je 95 kajut či přesněji bytů a apartmánů, které jsou pojaté jako luxusní rezidence. Každé apartmá bude mít terasu a okna od podlahy až ke stropu.

Největší apartmá na palubě lodi je Funnel Suite, které se rozkládá na čtyřech úrovních a nabízí více než 892 metrů čtverečních kombinovaného vnitřního a venkovního obytného prostoru. Zahrnuje soukromé lázně a další luxusní vybavení.

Jachta Four Seasons bude hostům nabízet kompletní lázeňské a wellness služby. Na zádi ve tvaru kanoe bude velká paluba s bazénem, která zároveň bude sloužit jako venkovní kino či prostor pro soukromé akce.

„Four Seasons Yachts pro naši společnost představuje významný milník,“ říká Christian Clerc, prezident společnosti Four Seasons Hotels and Resorts. „Skutečná vize spočívá ve schopnosti představit si možnosti a zároveň zůstat věrný svým hodnotám. Naše vize tohoto nového podniku přesně toto splňuje.“

„Tento projekt je třídou sám o sobě, kombinuje to nejlepší z konstrukce osobních lodí a designu jachet a vytváří nové měřítko pro ultra-luxusní plavidla,“ dodává Luigi Matarazzo, generální ředitel divize obchodních lodí společnosti Fincantieri.

Four Seasons není první luxusní hotelovou značkou, která se pustila do výroby jachet. Začátkem tohoto roku švýcarský hotelový řetězec Aman Resorts odhalil podrobnosti o novém luxusním plovoucím hotelu o délce 183 metrů, který bude rovněž dokončen do roku 2025.

 

301
Na horu