Search
× Search
Horko v turecké loděnici
Jan Koukal
/ Kategorie: Zajímavosti

Horko v turecké loděnici

V pondělí vypukl požár v jedné z výrobních hal loděnice Damen Yachting v turecké Antalyi. Podle vyjádření loděnice se řádění živlu obešlo bez obětí a zranění a nedotklo se ani žádného z rozestavěných projektů. Hala však byla „značně poškozena“.

Závod v Antalyi společnost Damen Yachting využívá ke stavbě řady SeaXplorer. Ve výstavbě by aktuálně měly být dva trupy SeaXplorer: SeaXplorer 60 a 58metrový Pink Shadow. Ve stejné lokalitě se měla nacházet také nová 53metrová loď YS 53, jejímž majitelem je Anthony Hsieh, zakladatel a šéf druhého největšího amerického nebankovního poskytovatele půjček loanDepot.

Ve speciální ekonomické zóně Antalya sídlí řada významných loděnic včetně Lazzara Yacht, Sarp Yachts a Bering. Nejbližším sousedem Damen Yachting je Nebula Yacht, která v současné době dokončuje stavbu 62metrového trupu. Zatím není známo, zda požár zasáhl i některé loděnice v okolí.

Podle místních médií začal požár kolem 19. hodiny místního času a trvalo několik hodin, než se ho podařilo dostat pod kontrolu. Do hašení se zapojily vrtulníky. Loděnice Damen Yachting již zveřejnila poděkování místním hasičům za rychlý a účinný zásah.

355
Na horu