Search
× Search
Hledají se turisté…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Hledají se turisté…

Na chorvatském webu Morski.hr dnes vyšel článek, který se pozastavuje nad (polo)prázdnými plážemi v Chorvatsku. Sezóna již klepe na dveře a zdá se, že majitelé plážových slunečníků se musí vydávat na lov až k recepcím hotelů, aby se jim podařilo udat alespoň jeden suncobran.

V květnu ještě přicházely zprávy o rekordním množství turistů v porovnání s předchozími léty. Přišel ale červen a koupáníchtiví jedinci se vytratili. Vše je přitom připraveno. Zmrzlinárny, stánky s uměním pro turisty, čevapi škvířící se na grillu, sluneční brýle ve nejrůznějších barvách a designech, burek, travarica, pelinkovac. Škarpiny a chobotnice čekají, až se na žaru uvolní místo, crno vino a červená ponorka, která se nikdy neponořila. Samozřejmě také rekordně velké kasičky, do kterých mají mířit eura v kovu i papíru.

Ale turistů je nyní jako šafránu. Pláže jsou prázdné, zmrzlina teče. Co se stalo s mašinou na peníze, která v posledních letech fungovala bezchybně? Že by první závada?

Je samozřejmě jen začátek sezóny, je mnoho času, aby se dojem z letošní sezóny napravil.  A zřejmě se napraví, prázdniny již čekají. Na hodnocení počkejme až na září. Ale třeba se jedná o první náznak, že chorvatská cenová politika se dostala na dostřel od stále ještě rozumné hranice.

1120
Na horu