Search
× Search
HanseYachts opouští burzu. Majoritní akcionář se nechce dělit o rekordní zisky
Jan Koukal
/ Kategorie: Zajímavosti

HanseYachts opouští burzu. Majoritní akcionář se nechce dělit o rekordní zisky

Společnost HanseYachts stáhne své akcie z frankfurtské burzy. Za první pololetí svého aktuálního finančního roku měla loděnice nejlepší hospodářské výsedky od roku 2008 a udržování obchodovaného podílu na regulovaném trhu je podle ní zbytečně administrativně náročné a nákladné.

Opatření navrhlo představenstvo HanseYachts AG v souladu s přáním skupiny Aurelius, která je s podílem 79,4 procenta hlavním akcionářem. Německá loděnice si od tohoto kroku slibuje další zvýšení ziskovosti.

Dosavadní obchodované akcie minoritních vlastníků má v plánu odkoupit firma HY Beteiligungs, dceřiná společnost skupiny Aurelius. Nabízí za ně cenu odpovídající váženému průměru hodnoty akcií na burze za posledních šest měsíců, jak ji stanovil Spolkový úřad pro finanční dohled (BaFin).

"Očekáváme, že zrušením kotace na burze ušetříme více než půl milionu eur ročně a výrazně ulevíme naší administrativě od povinností, které nepřispívají k ziskovosti společnosti HanseYachts. Cenné prostředky uvolněné tímto krokem můžeme nyní investovat do vývoje nových modelů jachet a do posílení a rozšíření naší pozice na trhu," uvedl generální ředitel společnosti HanseYachts AG Hanjo Runde s tím, že přítomnost na burze je pro firmu spojena se "značnou neproduktivní finanční a personální zátěží".

Loděnice uzavřela první pololetí finančního roku 2023/2024 s rekordními čísly. V porovnání s prvním pololetím předchozího roku vzrostl obrat o 22,7 procenta na očekávaných 94,2 milionu eur.  Předběžný konsolidovaný zisk za pololetí se oproti stejnému období předchozího roku zvýšil o 9,4 milionu eur na 2,9 milionu eur. "Jedná se o zdaleka nejlepší první pololetí od roku 2008 a předpokládáme další pozitivní vývoj našich čísel," uvedl Runde při prezentaci výsledků v lednu.

 

374
Na horu