Search
× Search
Kurzy TOP
Hanse 508
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Hanse 508

Hanse představila pro letošní podzim dvojici nových jachet osmičkové série. Větší z nich nese označení 508.

Variabilní vnitřní uspořádání umožňuje volbu tří až pěti kajut v prostorném interiéru. Navíc může být v přídi umístěna další kajuta pro skippera.

Jachta navržená designéry judel/vrolijk má velmi dobrý rychlostní potenciál. Podle polárního diagramu již při 15 uzlech větru slibuje atakovat na zadobok hranici 10 uzlů. To už je velmi svižný cruising. 

Němečtí designéři stále sází u Hanse na jediný list kormidla. Vzhledem k šířce jachty je to nezvyklé, ale Hanse si tak zachovává velmi dobré manévrovací schopnosti i při nulové rychlosti při zajíždění do přístavů. 

Dalším netradičním prvkem nové jachty jsou schůdky do vody z koupací plošiny. Na rozdíl od běžně používaných schůdků na zádi platformy jsou tentokrát instalovány na její bok. Výhodou jsou madla u schůdků, která usnadňují často obtížný výstup z vody. 

Na palubě Hanse tradičně sází na maximálně jednoduché ovládání za plavby. Proto používá v základu samopřehazovací kosatku. Při obratu tak stačí otočit kormidlem. Všechna ovládací lana plachet jsou vedena pod palubou a končí na vinšnách před kormidly. 

V kokpitu jsou použity dva stolky, které umožňují pohodlný průchod na záď. Lze je spustit níže a vytvořit prostorná lůžka na opalování v kokpitu. Pod sedačkou na zádi je k dispozici venkovní kuchyně sestávající z grilu, dřezu a lednice. 

O optimalizaci rozložení interiéru dle přání klienta jsme již mluvili. Kuchyně je tentokrát umístěna na boku jachty podélně. V salonu se ke stolu posadí až osm osob. Příď může být využita na jedinou kajutu s toaletou a sprchou, nebo může být rozdělena na dvě kajuty, každá s vlastním sociálním zařízením. 

Případná pátá kajuta může na levoboku nahradit jednu z koupelen. Jednou z možností řešení tohoto prostoru je jeho vyplnění toaletou se sprchou a samostatným kamrlíkem na pračku.

Parametry

Celková délka

15,55 m

Délka trupu

14,93 m

Délka na vodorysce

13,54 m

Šířka

4,75 m

Ponor

2,40 m (1,98 m)

Výtlak

14 700 kg (15 100 kg)

Balast

4050 kg (4430 kg)

Výkon motoru

80 hp

Nádrž na palivo

280 l

Nádrže na vodu

630 l

Plocha plachet

118,0 m2

CE certifikace

A - 12

Design

Judel&Vrolijk

Cena

274900 EUR bez DPH

Více

www.tpscentrum.cz


 

Vytisknout
2861
Na horu