Search
× Search
Hanse 460
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Hanse 460

Rychlost, pohodlí a prostor, to jsou tři vlastnosti, po kterých budoucí majitelé jachet prahnou. Loděnice Hanse jim vychází vstříc novým modelem Hanse 460.

Designéry novinky jsou poprvé francouzští designéři Berret – Racoupeau, kteří jsou známí především svojí spoluprací s loděnicí Beneteau. Tvar trupu se se i díky nim výrazně odlišuje od všech starších jachet německé značky. Jde především o ostré zalomení trupu nad čarou ponoru v přední polovině jachty. Tím se podařilo výrazně zvětšit prostor v přední kajutě, rozšířit trup v místě, kde je lůžko, zároveň ale zachovat úzký trup na vodorysce. Menší plocha laterálu znamená menší tření a vyšší rychlostní potenciál. Také zadní část trupu je zalomená, není to však tak zjevné jako na přídi. I vzadu se rozšířily kajuty a samozřejmě lůžka.

Pevný čelen na přídi umožňuje vytažení plachty typu Code 0 a samozřejmě také genakerů. Kotva se vysouvá dále před příď a nemlátí do trupu.

Co se týče takeláže, Hanse sází jako obvykle na samoréčkovací kosatku v základu. Je to pohodlné řešení, které nemám rád, kvůli menším možnostem trimu. Jiní ale nedají na jednoduché ovládání dopustit. Budoucí majitel ale místo menší kosy může sáhnout po větší geně a dále po větších plachtách Code 0 a genaker. U hlavní plachty chybí otěžový vozík, otěž je stažena po obou stranách kokpitu na zadní vinšny.

Koupací plošina na zádi je ovládána elektricky. Žebřík do vody má jedno madlo delší, aby se lépe vylézalo.

Pod palubou vás dostane velké množství přirozeného světla. Vedle 14 otvíracích luken je zde 8 bočních otvíracích okének a další okna v trupu. Velmi dobrou ventilaci ocení majitelé především ve Středomoří.

Vnitřní uspořádání nabízí celou řadu kombinací. Maximem je verze s 5 kajutami pro 10 osob. Nazvěme ji charterovou. Majitelská verze naproti tomu nabídne kajuty 3, každá může mít svoji koupelnu a WC s oddělenou sprchou. Celkem je možné nakombinovat v podpalubí 48 různých kombinací.

Parametry

Celková délka    14,60 m

Délka trupu        13,87 m

Délka na vodorysce        13,05 m

Šířka      4,79 m

Ponor   2,25 / 1,75 m

Výtlak   12 600 kg

Výkon motoru  57 hp

Nádrž na naftu 210 l

Nádrže na vodu 450 l

Plocha plachet  114 m2

Cena

Více zde

2664
Na horu