Search
× Search
Game changer do každého počasí
Jan Koukal
/ Kategorie: Motorové jachty

Game changer do každého počasí

Americká loděnice Wellcraft rozšiřuje svou modelovou řadu výkonných cruiserů. Nejčerstvějším přírůstkem nazvaným 435 líčí na lovce dobrodružství, jimž slibuje bezpečnost, spolehlivost a všestrannost.

Za návrhem nové motorové jachty Wellcraft 435 je italské Garroni Studio a americký lodní architekt Michael Peters. S celkovou délkou 13,4 m jde o nejdelší model loděnice. Poháněn je dvojicí nebo trojicí závěsných motorů s maximálním celkovým výkonem 1200 hp.

Že bezpečnosti provozu klade loděnice mimořádný význam, lze snadno poznat podle toho, že navigační stanoviště zabírá celou šíři lodě. To je příjemná změna oproti konceptům, kde se ve jménu pohodlí hostů „trpěný“ kapitán choulí u kormidla někde v koutku salonu. Tady se naopak společenské části lodě soustředí spíše v exteriéru, včetně kokpitu na zádi, který lze v případě potřeby ještě rozšířit.

Ubytovací část zahrnuje dvě kajuty, v nichž se pohodlně vyspí pět osob. Vášnivé kuchaře potěší výborně vybavená kuchyně.

„Vytváříme novou generaci game changerů v segmentu výkonných cruiserů pro obzvlášť zapálené klienty,“ tvrdí šéf Wellcraftu Nick Harvey. Nakolik tento model skutečně změní zaběhnuté pořádky v dané kategorii, se teprve uvidí. Loď bude oficiálně představena na letošních výstavách v Cannes a za oceánem ve Fort Lauderdale.  

334
Na horu