Search
× Search
Fenomenalna kombinacija
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Fenomenalna kombinacija

„Takhle odvezeme tunu kokainu. Naprosto bezpečný. Stačí mít loď a na Kanárech trochu splynout s místními,“ řekl italský Mafiot chorvatskému kolegovi z branže. Na začátku roku 2022 se odstěhovali na Kanáry.

Byl to vynikající plán. „Zabydlíme se na Kanárech. Jakoby nic. V přístavu budeme mít plachetnici. Připravená kdykoli vyplout. Až přijde čas, jen vyplujeme na moře, převezmeme zásilku a je vymalováno. Rána jako sviňa. Naprosto bezpečný. Dokonalej byznys,“ popisoval průběh připravované akce Mafiot kolegovi. Chorvat se zamyslel, byl trochu opatrnější než horkokrevný Ital, zvážil pro a proti a podal mafiotovi ruku: „Na to si plácnem. Fenomenalna kombinacija.“

Dvojice bratrů ve zločinu začala uskutečňovat svůj podnikatelský záměr. Odstěhovali se na Kanáry, v maríně zakotvili jachtu plující pod polskou vlajkou. Stali se z nich jachtaři. S lodí často vyplouvali na plavby po ostrovech a udržovali ji ve skvělém stavu. Jedna ze stovek jachet, naprosto všední, nenápadná.

Den D přišel 27. července. Mafiot s Chorvatem vypluli na další výlet. Tentokrát ale obepluli ostrovy a mířili na západ. Daleko, pryč od paprsků dotěrných radarů. Šest dnů plavby do středu oceánu. Šest dnů do nikam, kde na ně čekala zásilka. Bohatství, 750 kilo čistýho koksu. „To je vono, to je ta rána, na kterou jsme tak dlouho čekali,“ září oči Mafiotovi, zatímco Chorvat neztrácel čas a nakládal balíky do podpalubí.

Otočili se, naposled zamávali tajemné lodi ze světa kartelů a zamířili zpět. Stačí jen přistát v maríně… Všechno bude, nóbl auto, fajnový holky, zábava, bydlení v dobrý čtvrti a něco do nosu. JO!!! STAČÍ JEN PŘISTÁT V MARÍNĚ!

Tři dny se střídal Chorvat s Mafiotem za kormidlem. Nebyla to příjemná plavba, ale co by člověk pro budoucnost neudělal.

Jenomže pak spadla klec…

Od dubna 2022 byla dvojice narkotrafikantů v hledáčku španělské policie. A ta jen čekala. Nevěděla, k čemu má dojít, ale věděla, že to přijde. Dvojice byla nápadná tím, že ač oficiálně bez příjmů, žila si na vysoké noze. Navíc se pečlivě starala o jachtu.

Když 27. července vypluli na Atlantik, Španělé je sledovali. A 2. srpna při návratu zasáhli. Mafiot s Chorvatem neměli šanci. Loď pobřežní stráže, pátrací letoun, celníci.

Image
Vše se zřítilo jako domeček z karet. Přitom frenomenalna kombinacija…

Spolu s Mafiotem a Chorvatem byl nakonec na Kanárech zatčen ještě jeden člen bandy ze Srbska.

V roce 2022, kdy gang s celou akcí začal, snili jeden jak druhý o zajištěné budoucnosti. To se jim svým způsobem podařilo. Alespoň na příštích 10 let.

543
Na horu