Search
× Search
Fantastický závěr druhé etapy Velikonočky
Daniel Vodička
/ Kategorie: Velikonoční regata

Fantastický závěr druhé etapy Velikonočky

Druhá etapa letošní Velikonočky byla dramatická až do posledních metrů. Ty nakonec rozhodly o vítězi celého závodu.

Po nepříliš větrných prvních mílích se nakonec rozfoukalo a jachty křižovaly k ostrovu Drvenik, který točily levobokem. Na čele plul s náskokem tým Jachtklubu Brno a vypadalo to, že jeden z favoritů si pluje pro vítězství.

O stupních vítězů se rozhodovalo mezi Rogoznicí a cílem. Vedoucí jachta se rozhodla pro kanál mezi Kaprijí a Žirje, další jachty na čele se vydaly ještě blíže pobřeží mezi Kapriji a Zmajan.

Na otevřeném moři západně od Žirje zůstaly týmy Zdeňka Pavlíčka a za ním Ladislava Sloty. U Zdeňka Pavlíčka rozhodoval o zdárném útoku na vítězství v etapě navigátor Libor Hošek. Se změnou větru si tým dojel na layline daleko na moři, otočil a zamířil k cíli. V té době křižoval Jachtklub Brno mezi ostrovy a vypadalo to, že se trochu trápí.

Spolu s Pavlíčkem se na moře vyvezl i čtyřčlenný tým Ladislava Sloty, který skončil v první etapě na 3. místě. Layline mu nevyšla jako Liboru Hoškovi a musel obracet u Žirje, ale také tento tým se dostal těsně před jachtaře z Brna a dojel si pro druhé místo v etapě. Brněnský Martin Pospíšil skončil třetí.

V celkových výsledcích to znamenalo vítězství pro Ladislava Slotu, druhé místo pro Martina Pospíšila a třetí pro vítěze první etapy Petra Krause.

Výsledky najdete zde.

728
Na horu