Search
× Search
Explozivní úlovek u Istrie
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Explozivní úlovek u Istrie

Rybářské sítě mohou ukrývat nejrůznější poklady. A nejde jen o úlovky živočišného původu. U Vrsaru na Istrii včera rybáři vytáhli síť s explozivním obsahem.

Včera kolem druhé hodiny odpolední přijala policie na Istrii hlášení o výlovu lodní miny. Na místo vyrazil Protiexplozivní oddíl chorvatské policie, nález miny potvrdil a výbušný balón bravurně zneškodnil. Policie upozorňuje, že může jít jak o výbušniny z poslední světové války, tak i o novější výrobky obranného průmyslu.

Policie dále žádá občany, aby se nesnažili podobné nálezy zneškodňovat kutilskými metodami, ale aby vždy zavolali na pomoc odborníky.

Pokud najdete něco podobného v moři, policie prosí, abyste zaznamenali GPS polohu nálezu, v případě možnosti ho označili bójkou a uvědomili jakoukoli policejní služebnu, nebo centrálu na čísle 192.

Vzhledem k vysoké úrovni vyzbrojenosti občanstva v Chorvatsku také policie upozorňuje, že i nadále pokračuje akce „Manje oružja – manje tragedija (Méně zbraní – méně tragédií)“ a ozbrojenci bez povolení mohou vracet své zbraně na policejní stanice bez rizika trestu.

 

Titulní foto: Policijska uprava Istarska 

 

31034
Na horu