Search
× Search
Evropskými jachtami roku jsou…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky, Zajímavosti

Evropskými jachtami roku jsou…

Na zahájení veletrhu Boot Düsseldorf byly jako každý rok vyhlášeny nejlepší evropské jachty roku. Z velkých výrobců tentokrát uspěla pouze německá Bavaria.

Cruising yachts

Image
Mezi cestovními jachtami zvítězila německá Bavaria C46. Německá loděnice se v nové C řadě snažila i o vylepšení vzhledu. Navíc jde o mimořádně objemnou jachtu, s velmi variabilním interiérem, solidním zpracováním, kterým utíká konkurenci a solidními plavebními vlastnostmi.

Luxury yachts

Image
Kategorie luxusních jachet patří švédské loděnici Arcona a jejich modelu Arcona 50. Designérem jachty, kterou by bylo možné si splést s dánskou X Yachts je Niels Jeppesen. Nyní je již vše jasné. Jeppesen byl dlouholetým dvorním návrhářem v dánské loděnici. U Arcony se však vydal ještě dále, než bylo běžné v X Yachts. Velká část interiéru je ze sendviče, někdy je dokonce jako jádro použitá voština. I díky tomu vznikla sportovní a rychlá jachta. Vlastně velmi rychlá…

Special boats

Image
Mezi speciálními jachtami tentokrát dominovala holandská Saffier SE 24 Lite. Jde o nevelký daysailer, u kterého je požitek z plavby hlavní devízou. Holanďanům se tento požadavek podařilo splnit. Navíc, jak je u nich zvykem, ve velmi vysoké kvalitě.

Multihulls

Image
Z vícetrupých jachet nejvíce zaujal rychlý katamaran Outremer 52. Je to jachta za 1,5 milionu euro. Pokud ji však chcete, jenom peníze vám nebudou stačit. Budete potřebovat také trpělivost. Na jachtu si budete muset počkat 3 roky. Outremer 52 je rychlý, prostorný a velmi chytře navržený. Skloubení toho všeho do jednoho katamaranu dnes není běžné.

 

Image
Ještě byla vyhlášena zvláštní cena za udržitelnost. Tu získala jachta Bestevaer 36. V holandské loděnici KMY vyrobená hliníková šestatřicítka. Malá, ale bytelná jachta, která je určená pro dlouhé plavby ve dvojici. Jde o loď určenou pro zkušené jachtaře, kteří vědí, že s délkou především rostou starosti a provozní náklady. I když, samozřejmě, o levnou jachtu nejde.

 

413
Na horu