Search
× Search
Evropské jachty roku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky, Zajímavosti

Evropské jachty roku

Navzdory odkladu a následnému zrušení veletrhu Boot Düsseldorf, byly nejlepší evropské jachty vyhlášeny na čas. Jaké jachty odborná porota ocenila letos?

Family Cruiser  

Bavaria C42

Image
V kategorii Family Cruiser zvítězila Bavaria C42. Nová generace jachet Bavaria je navržena studiem Cossutti Yacht Design a výrazně vykračuje ze stínu svých starších sester. Trup jachty vychází z moderních trendů, příď má tvar do V, ostré zalomení trupu nad čarou ponoru a maximální šířka je protažená co nejdále k přídi. Výsledkem je mimořádný prostor na palubě i v podpalubí.  Ostré rohy sice překvapí, ale celkově došlo ke zvýšení kvality.

Cena: 157 900 EUR bez DPH

Nominované jachty Bavaria C42, Beneteau Oceanis 40.1, Elan GT6, Bali Catspace, Excess 11

Performance Cruiser

Dragonfly 40

Image
V zajímavé kategorii se nakonec žádný souboj neuskutečnil. Trimaran Corsair a zajímavá Grand Soleil 44 Performance se předváděcích plaveb nezúčastnily. Porota musela vybrat jedinou z jachet, která byla k dispozici. Neznamená to, že je to špatný vítěz, ale šlo o stejně férovou soutěž, jako v Rusku při prezidentských volbách.

Největší trimaran dánské značky je tu pro jachtaře milující rychlost, protože je schopen se držet mezi 15 a 20 uzly, navíc bez vytřeseného pocitu sportsboatu. Co některé odradí je jeho cena.

Cena: 570 000 EUR bez DPH

Nominované jachty: Corsair, Dragonfly 40, Grand Soleil 44 Performance

Luxury Cruiser

Contest 55CS

Image
Ve vyrovnané kategorii nakonec zvítězila holandská Contest 55CS. Jde o rychlou, kvalitní a pohodlnou jachtu na dlouhé plavby. Cena sice pár zájemců odradí, ale za hodně peněz nabízí hodně muziky, jak už je u této značky běžné. Uvnitř Contest zaujme skvělou kvalitou zpracování a mimořádným smyslem pro detail, který je nejlépe patrný při pohledu do strojovny.

Cena: cca 2 000 000 EUR připravená k plavbě

Nominované jachty: Contest 55CS, Hallberg-Rassy 40C, Moody 41DS

Bluewater Cruiser

Boreal 47.2

Image
V této kategorii se střetly především hliníkové jachty postavené do nepohody. Vítězkou se nakonec stala jachta Boreal 47.2. Na běžné plavby po Středomoří je jí trochu škoda. Je to jachta vytvořená pro plavby kdekoli na světě, včetně polárních oblastí. Trup je výborně izolován a kokpit chráněn, aby ani zima a drsné podmínky nebyly na překážku.

Cena: 541 620 EUR bez DPH

Nominované jachty: Boreal 47.2, Garcia Explocat 52, Ovni 400, Pegasus 50, Viator Explorer 42 DS

Special Yacht

Saffier SE 27 Leisure

Image
V kategorii se nakonec střetly jen dvě jachty, Mojito se na předváděcích plavbách neobjevilo. Vítězem se stala Saffier SE 27 Leisure. Je to jistě příjemný daysailer, ale jen daysailer. Prostě nepříliš praktická záležitost. Na druhou stranu, když si kupujete kabriolet, také nemyslíte na to, kam naložíte lyže.

Cena: 77 500 EUR bez DPH

Nominované jachty: Mojito 650, Saffier SE 27, Tofinou 9.7

 

3674
Na horu