Search
× Search
Estonská loď použitá jako živý štít
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Estonská loď použitá jako živý štít

Po výbuchu se ve čtvrtek nedaleko Oděsy potopila estonská nákladní loď Helt. Ruskými silami byla donucena vplout do nebezpečných vod jako živý štít. Zdá se, že Vladimír Putin se snaží zatáhnout NATO do války, kterou vyvolal. V té chvíli by legalizoval své vojenské dobrodružství v očích Rusů.

„Estonská nákladní loď Helt se ve čtvrtek po výbuchu potopila u ukrajinského přístavu Oděsa," řekl agentuře Reuters Igor Ilves, generální ředitel tallinnské společnosti Vista Shipping Agency. "Dva členové posádky se nacházeli v záchranném člunu na moři, zatímco čtyři další byli nezvěstní." Příčinou výbuchu byla nejspíše mina. Dva členové posádky se zachránili na záchranném člunu, 4 byli nezvěstní.

Estonsko je členem NATO. Vypadá to, že se Putin snaží vyvolat konflikt s NATO. Tomu by nasvědčoval i průlet čtveřice ruských vojenských letounů švédským vzdušným prostorem. Situace na bojišti se pro mocné ruské síly nevyvíjí dobře. V souboru Davida s Goliášem si výborně vede Ukrajina, tedy David.

Ukrajinci očekávají vylodění ruských sil v okolí Oděsy. Nedaleko se pohybují 4 vojenská výsadková plavidla.  Ruské síly nařídily estonské lodi plout do nebezpečných vod, aby se za ní mohly skrýt. V případě neuposlechnutí pohrozili potopením.

2198
Na horu