Search
× Search
Dynamický týden
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Dynamický týden

Po dlouhém období babího léta je třeba se na Jadranu připravit na dynamický týden. Dnes v noci bóra atakovala až 70 uzlů (samozřejmě, na místech bórou proslulých) a konec týdne bude ve znamení bouřlivého juga.

Sezóna je sice u konce, ale po Jadranu se stále plaví nespočet milovníků jachtingu, kteří preferují přímořskou krajinu ve chvíli, kdy pouťové atrakce stáhly rolety a rozjuchané davy se vrátily na svá místa v podnicích podílejících se na tvorbě HDP. Ti mají před sebou proměnlivý týden. Respektive, silnou bóru již mají za sebou, ale bouřlivé jugo před sebou.

Čtvrtek a pátek budou náročné dny. Ve čtvrtek po poledni by jugo mělo místy v poryvech zesílit až na 40 uzlů. Za takových podmínek je dobré mít naplánovánu plavbu na zaďák, nebo bočák, určitě bych nechtěl nikam stoupat.

V pátek to vypadá na 35 – 45 uzlů v poryvech podél celého pobřeží. Výška vln na otevřeném moři 2 – 2,5 m, na jižním Jadranu až 3,5 metru.

Přejeme vám hezký týden na moři, v jeho závěru pak konzervativní přístup. Koneckonců města jako Šibenik, Zadar, Split, či Omiš také stojí za návštěvu. Bouřky doprovázející přechod fronty by se měly objevit až v noci na sobotu.

814
Na horu