Search
× Search
Dramatický souboj na čele
Daniel Vodička
/ Kategorie: Velikonoční regata

Dramatický souboj na čele

Čelo Velikonoční regaty se blíží k Drveniku. Na čele pluje Jachtklub Brno Martina Pospíšila, druhé místo patří Newtonu Petra Krause. O bronz bojují týmy Ládi Sloty a Petra Kupky. Zdá se, že boj o zlato se rozhodne mezi Jachtklubem Brno a Newtonem. Ve vedoucí skupině však jsou všichni medailisté z první etapy.

Tak vypadá situace nyní, do cíle však zbývá 36 mil. To je ještě dost daleko na to, aby se na čele změnilo něco, nebo dokonce všechno. Překvapivá je absence týmu Jana Hirnšala na předních místech, jeden z favoritů ztrácí na vedení skoro 4 míle.

Nyní startovní pole stoupá k Drveniku v severním větru o rychlosti kolem 12 uzlů. Zajímavá je teplota vody. Na vedoucí jachtě ukazují přístroje 45°C. Pád přes palubu by tak mohl být fatální. Vítr se během dne bude stáčet na severozápad, až do cíle to bude stoupačka. Podle Windy to vypadá, že ke stočení dojde kolem poledního, jachty na čele tak budou mít šanci navýšit svůj náskok, než ke stočení dojde. Podle odhadu to má vedoucí jachta k Drveniku cca hodinu plavby.

Polohu lodí najdete zde.

841
Na horu