Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Dramatický finiš
Daniel Vodička
/ Kategorie: Velikonoční regata

Dramatický finiš

První etapa Velikonoční regaty byla rozhodnutá až v samotném závěru. Ještě dvě míle před cílem se zdálo, že pro vítězství si jede tým Vlasty Faktora. Osudné se mu stalo pobřeží posledního ostrova před cílem, který se jmenuje Koločep.

Z moře si v té chvíli pro vítězství plachtil spolehlivě jedoucí Jachtklub Brno Martina Pospíšila. Před Vlastu Faktora se u Koločepu dostal ještě Michal Kelemen se svým týmem. Tomu v první etapě nejlépe vyšel start a dlouho plul nikým neohrožován na prvním místě. Situace se změnila až druhý den ráno u Mljetu, kde převzal vedení Vlasta Faktor. Ze středu pole se už ale dotáhli brněnští jachtaři na dosah vedoucí dvojice.

Dojezd byl ve znamení slabého větru. V něm se ukázala rozhodující spolehlivost a bezchybná jízda Martina Pospíšila, který se udržel na nejlepším větru a do cíle doplul před Michalem Kelemenem s minimálním náskokem. Vlasta faktor byl jen o pár minut třetí.  Čtvrté místo patřilo několikanásobnému vítězi Velikonočky Janu Hirnšalovi.

Druhá etapa bude nejprve ve znamení juga o rychlosti do 25 uzlů. Střed níže by měl přes startovní pole přejít někde u Visu, kde se vítr změní na severozápad a mohl by zesílit až na 30 uzlů. Uvidíme , komu budou náročné podmínky vyhovovat nejvíce.

Další pojezdy najdete zde.

 

 

2159
Na horu