Search
× Search
Do Středomoří přijde změna počasí
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Do Středomoří přijde změna počasí

Středomoří zasáhne prudká změna počasí. Tento víkend bude vrcholem letního počasí, začátek týdne bude bouřlivý. Již v neděli odpoledne zasáhne severozápad Středomoří mistrál, který bude v noci na pondělí rychle sílit do bouřlivé podoby.

V Chorvatsku bude během neděle změnu avizovat příchod juga, které však bude zatím velmi slabé. V pondělí ráno to vypadá na tlakovou níži západně od Korsiky, na jejíž zadní straně již bude mistrál dosahovat téměř 70 uzlů v poryvech. Do večera se má níže přesunout nad Ligurské moře, západně od Korsiky to bude stále mistrál, na východě jihozápadní vítr do 50 uzlů. V Chorvatsku bude během pondělka zesilovat jugo až na 35 uzlů.  

Zdroj Windy

Zdroj Windy

Také v Chorvatsku bude příští týden větrno.
V úterý vydrží západně od Korsiky mistrál, který by mohl mít až 50 uzlů, v Chorvatsku se bude jugo stáčet na jih a zesílí v poryvech na více než 40 uzlů.

Vítr by měl slábnout až během středy.

Přechod tlakové níže bude doprovázen deštěm a silnými bouřkami jak v západním Středomoří, tak i na Jadranu. To je třeba mít na paměti, vydáváte-li se příští týden na loď. Plány by bylo dobré této situaci uzpůsobit, a především pozorně sledovat předpovědi počasí.

Zdroj Windy

Zdroj Windy

Výška vln západně od Sardinie dosáhne v úterý až 7 metrů.
A ještě jedna zajímavost na závěr. Během pondělka by měla výška vln v západním Středomoří západně od Sardinie dosahovat 7 metrů.

1684
Na horu