Search
× Search
Do Makarské? Bez šance!
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Do Makarské? Bez šance!

Jirka Pacák posílá pozdrav z Makarské. Aby se mu podařilo vyvázat na nejposlednějším a nejvystrčenějším místě v přístavu, musel zapojit své komunikační schopnosti, znalost domorodého dialektu a proslavené improvizační dovednosti.

Turistická sezóna je v Chorvatsku v plném proudu. Turisté jsou jako kobylky, přijde červenec a začne nálet lidských mas, které se krmí sluncem a mořem. Jednotlivci se mění, ale masa zůstává. Až do konce srpna. Pak teprve bude kobylek ubývat. Nejvíce je to znát v profláklých letoviscích. Jedním z nich je Makarská.

Jirka se pokoušel s katamaránem délky 45 stop najít místo v přístavu v neděli odpoledne. Po neúspěšném popojíždění po přístavu musel Jirka nakonec poprosit posádky dvou velkých chorvatských výletních lodí, aby se trochu roztáhly a mohl se nacpat mezi ně. Bylo to stání na konci mola, u zeleného majáku, bez elektřiny a bez vody. Za 100 EUR (vypadá to, že kde dříve se platilo 100 DEM, je dnes univerzální bankovkou 100 EUR).

Rezervace v přístavu je prakticky nemožná, téměř všechna místa jsou určena pro turistické lodě, které připlouvají, aby zde vyložily a druhý den naložily turisty.

"Naše místo na konci mola mělo jednu výhodu/nevýhodu. Bylo jen pár metrů od diskotéky Deep, která je v jeskyni na začátku mola. Narváno od jedné ranní. Dost dobrý/špatný."

2012
Na horu