Search
× Search
Do Chorvatska je znovu třeba potvrzení
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Do Chorvatska je znovu třeba potvrzení

Vzhledem k opět se šířícímu koronaviru, tentokrát ve formě sofistikované Delta mutace, která dokáže přeskakovat mezi lidmi s dosud nebývalou rychlostí, se znovu zavádí kontroly na chorvatských hranicích.

Poslední cca měsíc jsme již (občané ČR) mohli do Chorvatska přijíždět bez omezení. To se znovu mění. Indická mutace, která byla kvůli korektnosti přejmenována na Delta, se šíří světem a proti jejímu šíření u nás dlouho nedělalo populistické vedení českého státu nic (budou volby a nechceme špatné zprávy).  Výsledkem je, že se nám ji podařilo úspěšně importovat a zakořenit a replikovat. Naše toxicita opět poroste.

Pro cestu do Chorvatska tak znovu potřebujete potvrzení o očkování, o prodělané nemoci, nebo negativní test. Vše můžete vyřešit aplikací Tečka( Android, iOS) do mobilního telefonu (informace MZČR). Jde vlastně o elektronický covid-pas. QR kódy a záznamy o podělané nemoci, o očkování, nebo o negativním testu. Je to jednoduché a nahradí potřebu tahat nejrůznější papíry s sebou.

Při cestě do Chorvaska počítejte z pátku na sobotu s velkými frontami na hranicích. Zatímco hlavní přechod Macelj je možné objet přes Rogatec (30 min zajížďka), dálniční uzel v Záhřebu a naplatnu postaju Lučko budete objíždět jen stěží. Také ta může být ucpaná ze všech směrů. Obrňte se tedy trpělivostí.

Nebo vyrazte o den dříve, přespěte na Plitvicích a podívejte se, jestli tam ještě nezbyli nějací Vinetuové.

Foto Daniel Vodička

5825
Na horu