Search
× Search
Divočící Slováci na skútru
Daniel Vodička

Divočící Slováci na skútru

300 metrů od břehu. Taková je vzdálenost, ve které se smí plout ve skluzu na vodním skútru nebo na motorovém člunu. Slováci, kteří se v Povljaně na Pagu prohánějí přímo vedle pláže, zřejmě o tomto pravidlu nemají povědomí.

Podle zpráv serveru Morski.hr si milovníci vodních skútrů ze Slovenska pořídili v Povljaně na Pagu apartmán a přitáhli svoji oblíbenou vodní hračku. Přímo u vybójkované pláže předváděli své dovednosti, dokud si je na kobereček nepozvala policie. Jak dopadla konzultace se strážci pořádku není známo. Slováci však po odjezdu ramena zákona ve skotačení pokračovali.

Protože předvádějící se Slovák za řídítky skútru je vlastně taky tak trochu jachtař, snažil jsem se při psaní článku mít pro kolegu trochu pochopení. Nepoužívám proto sprostá slova a hledám důvod pro takové konání. Máte nějaké to euro, koupíte si apartmán a k tomu krásný, hlučný a barevný skútr, se kterým je možné koupajícím se na pláži ukázat svoji mužnou sílu. Unikátní možnost okouzlit samice opačného pohlaví. A pak přijede policie a chce po vás, abyste se předváděli 300 metrů daleko. 300 metrů, to je skoro kilometr?! To nebudete přeci z pláže nejen vidět, ale možná ani slyšet! K čemu pak byla celá ta investice?

Je to pochopitelné rozhořčení, ale ještě jednou. Kvůli bezpečnosti plavců je možné se předvádět až 300 metrů od pobřeží. cestou na pódium je třeba plout minimální rychlostí. 

2327
Na horu