Search
× Search
Covidová krize? Italské loděnice prožívají nejlepší období v historii
Jan Koukal
/ Kategorie: Zajímavosti

Covidová krize? Italské loděnice prožívají nejlepší období v historii

Italští výrobci lodí a jejich subdodavatelé zaznamenali mimořádně dobrý rok. Lodní průmysl jihoevropské země zažívá pravděpodobně nejlepší období v historii. Vyplývá to z informací italské asociace rekreační plavby Cofindustria Nautica.

Asociace prováděla od září loňského roku do letošního února průzkum o výkonnosti odvětví na reprezentativním vzorku jeho zástupců a prezentovala velmi povzbudivá čísla. Zpráva uvádí, že celkový obrat lodního průmyslu v Itálii za loňský rok stoupl o 23,8 procenta na 6 miliard eur. To by znamenalo překonání i dosud nejhojnějších let 2007 a 2008.

Itálie je tradičním výrobcem jachet, dominuje především v segmentu motorových superjachet, kde si drží více než 50procentní podíl celosvětových objednávek. Silné zastoupení má rovněž v segmentu nafukovacích člunů a dalšího vybavení.

Zároveň z průzkumu vyplývá, že mezi výrobci panuje optimismus i pro letošní rok, když 88 procent oslovených očekává letos další růst, přičemž zbylých 12 procent vyhlíží stagnaci, ale nikoli pokles. Průzkum se však uskutečnil ještě před vypuknutím konfliktu na Ukrajině, který s velkou pravěpodobností citelně postihne právě prodeje v segmentu superjachet

1103
Na horu