Search
× Search
Co vyroste v Primoštenu
Jan Koukal
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Co vyroste v Primoštenu

O Chorvatsko je zájem a po letech klidu se rozjíždějí i velké turistické projekty. Jeden takový v nejbližší době začne vznikat v Primoštenu. Před pár lety ještě malebná rybářská vesnice se stane turistickým letoviskem prvního řádu.

Bude se jmenovat Prim Bay Resort a jeho stavba vyjde na 120 milionů euro, což je něco přes 3 miliardy našich českých. K hotelu bude patřit 140 000 metrů čtverečních pozemku. Zástavba se rozdělí na 3 segmenty. 45 000 m2 zabere hotel s 250 cimrami, 112 apartmánů (samozřejmě s pohledem na moře) a 29 luxusních dalmatských vil (nevím přesně, jak vypadá dalmatská vila, musíme se nechat překvapit). Součástí bude i malá etnovesnička (domorodci v krojích budou prodávat kdovíco za kdovíkolik). Investoři dále slibují, že uvnitř resortu bude probíhal i osvětová činnost, která bude lákat hosty k cestám po okolí. V komplexu by mělo najít práci cca 300 lidí. Vzhledem k tomu, že lidé nejsou už nyní, půjde o import pracovníků z nedaleké Bosny (jsou levnější).

Foto: ATP/ZOOMVP

Foto: ATP/ZOOMVP

S dalmatskými vilami...
  Za projektem stojí rakouský finančník Christoph Traunig, člen vedení Rakouské národní banky. Primoštenu a okolí slibuje samé výhody, všem ostatním, že to bude naprosto eko…

V posledních letech už mě Primošten pro všudypřítomné lidské hemžení nelákal. Po roce 2024, kdy bude tato nádhera hotová, jeho atraktivita v mých očích klesne k nule. 

3283
Na horu