Search
× Search
Co to bude?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Co to bude?

Loděnice Jeanneau poslal náčrt nového Sun Fasta na příští jaro. Supermoderní tvary jachty jsou znát i na jednoduché skice.

Loděnice Jeanneau vsadila před lety se svojí sportovní řadou Sun Fast na stále populárnější shorthanded jachting, tedy jachting s malou posádkou, obvykle sólo, nebo ve dvojici. Její modely 3200 a 3600 jsou velmi úspěšné v handicapu IRC a výborné výsledky za sebou mají i v regatách přes Atlantik Transquadra.

Svět závodních jachet se však mění před očima a loděnice se tak rozhodla pro inovaci. Příští rok na jaře by měla být na vodu spuštěna nová jachta Sun Fast. Na obrázku jsou jasně patrné moderní prvky a co není zřejmé, je možné si domyslet. Díky posunutí stěžně ke středu jachty disponuje vyváženým sailplanem. To je prvek, který je charakteristický pro nové jachty IMOCA. Trup je pod palubou zalomený, díky tomu je možné dosáhnout větší tuhosti a nižší hmotnosti. Příď vypadá široká, což dodává jachtě výkon a nástavba je minimalizována zúžením jen na střední část. Z prosklené širší části nástavby je výhled dopředu i z podpalubí. Dvě kormidla jsou samozřejmostí.

Většina výše uvedeného jsou jen naše závěry. Bohužel nevíme, jak bude jachta dlouhá a nevíme ani, kdo je jejím designérem. Loděnice je v tomto směru velmi tajemná.

Uvidíme, kdy bude představeno více. Že by na prosincové pařížské výstavě?

5781

Dokumenty ke stažení

Na horu