Daniel Vodička / pondělí 9. května 2016 / Kategorie: Zajímavosti Co se bude dít na Lodních novinách? Dnes se Lodní noviny účastní unikátní akce, které jsou spolupořadatelem dohromady se Sailing Clubem. První naši čtenáři se projedou na superrychlém závodním trimaranu ORMA. Tato 18,28 metrů dlouhá a stejně tak široká jachta o výtlaku 4500 kg s plochou plachet 450 m2 byla určena pro závody přes Atlantik. Snadno dosahovala rychlostí přes 35 uzlů. I my doufáme, že se naši čtenáři podobnou rychlostí proletí. V plné rychlosti letí ORMA trimaran po jediném plováku, kormidelník sedí 6 metrů vysoko nad vodní hladinou. Něco podobného ještě nejspíše žádný náš jachtař nezažil. Toto je tedy dnes na programu a my vám přineseme jak fotografie, tak i videa. Jejich autorem bude náš oblíbený jachtařský fotograf Pavel Nesvadba. 4794 Tagy: trimaranOrma Související články 55 uzlů přes oceán? 55 uzlů přes oceán? V sobotu spustili v Lorientu na vodu nejnovější Ultim trimaran Maxi Edmond de Rothschild. Jde o revoluční skok od současné generace. Má létat až 55 uzly ve 22 uzlech větru. Proč podivná A kormidla na Gitana 18? Proč podivná A kormidla na Gitana 18? Gitana 18 má být novým nejrychlejším offshore trimaranem na světě. Měla by být schopna dosahovat rychlosti až 55 uzlů, překonávat celé oceány letem nad hladinou. Proč používá podivná štaflovitá A kormidla? V Lorientu odhalili bestii V Lorientu odhalili bestii Ve středu navečer byl poprvé představen veřejnosti nový offshore trimaran Gitana 18. Oceány přelétne na křídlech. V unikátní stroj s celou řadou revolučních řešení.
55 uzlů přes oceán? 55 uzlů přes oceán? V sobotu spustili v Lorientu na vodu nejnovější Ultim trimaran Maxi Edmond de Rothschild. Jde o revoluční skok od současné generace. Má létat až 55 uzly ve 22 uzlech větru.
Proč podivná A kormidla na Gitana 18? Proč podivná A kormidla na Gitana 18? Gitana 18 má být novým nejrychlejším offshore trimaranem na světě. Měla by být schopna dosahovat rychlosti až 55 uzlů, překonávat celé oceány letem nad hladinou. Proč používá podivná štaflovitá A kormidla?
V Lorientu odhalili bestii V Lorientu odhalili bestii Ve středu navečer byl poprvé představen veřejnosti nový offshore trimaran Gitana 18. Oceány přelétne na křídlech. V unikátní stroj s celou řadou revolučních řešení.