Search
× Search
Co s loděmi v uzavřené maríně Krvavica?
Daniel Vodička

Co s loděmi v uzavřené maríně Krvavica?

Máme pro vás dvě novinky týkající se státem uzavřené maríny Krvavica. Jak je to s jachtami, které v marině mají stání? Zeptali jsme se na situaci chorvatského Ministarstva mora, prometa i infrastrukture.

Úřední odpověď přišla velmi rychle a její plné znění v chorvatském jazyce najdete pod článkem. Dále zveřejňujeme i dopis našeho čtenáře, který není v tomto směru spokojen s informacemi, které přinášíme.

Nejprve shrnutí odpovědi Ministarstva mora, prometa i infrastrukture.

Ve zkratce jde o to, že marina byla uzavřena, protože společnost Ramova d.o.o. bez koncese využívá tzv. pomorsko dobro (mořské dno a přilehlé pobřeží). Proto úřady zabránily společnosti Ramova d.o.o. dalšímu hospodářskému využívání přístavu.

Co se týče lodí v přístavu vyvázaných, zákas hospodářského využívání přístavu neosvobozuje společnost Ramova od odpovědnosti a závazků, které na sebe vzala podpisem smlouvy o pronájmu místa v maríně s uživateli jejích služeb. Společnost tedy má smluvní povinnost nahradit každou potenciální škodu, která se na lodích může přihodit. A to proto, že společnost Ramova v okamžiku uzavírání smluv věděla, že tak učinila bez platného právního základu, tj. bez koncese pro hospodářské využití pomorskog dobra.

Tolik odpověď Ministarstva mora, prometa i infrastrukture.

Dále zde máme dopis od pana P.H., který se váže jak k situaci v maríně, tak k našim informacím. V závěru uvádí, že informace, které jsme zveřejnili, nejsou pravdivé a nejsou ověřené. Myslím si, i na základě dopisu od Ministarstva mora, prometa i infrastrukture, že naše informace o celé situaci jsou pravdivé. Možná se nezdají OK všem zainteresovaným stranám, ale my zde nejsme od toho, abychom celou situaci soudili. Pouze zveřejňujeme oficiální informace. Jen těžko by bylo v naší moci, abychom v tomto případě hledali viníka nastalé situace.

 

Dobry den,

k clanku o marine pšrd Ramova Krvavica len pre Vasu info:

Marinu nestrazi nikto a zamestnanci maju zakazane akekolvek prace v marine....jedna sa tam o mocensky boj pana Roščiča proti marine. Je to cisty priklad preukazania moci politiky....

Chodim do Krvavice asi 24 rokov tak poznam situaciu od zaciatku. Zacali v unimobunke na plazi. Je fakt ze stavbu zacali nacierno ale ak sa marina snazi o legalizaciu 12 rokov a p.Roščič sa z osobnych dovodov vsemocne snazi tomu zabranit tak je problem myslim niekde inde....

Marina platila vsetky dane,pokuty,poplatky. Snazili sa zamestnat ludi z Krvavice aj v zime ked nemaju vela prace, riaditeľ je človek s velkym "Č". Je to tam uplne ako na Slovensku alebo v Cesku. Ak niekto politicky silny nieco chce tak to z pozicie moci dostane....

Ludia maju lode vonku z vody ktore nemozu pouzivat kvoli mocenskemu boju. Mohli si to riesit mimo sezony....

Citam Vasu stranku da sa povedat kazdy den tak Vas prosim o overovanie informacii na viacerych serveroch pred uverejnenim inak Vas budu brat ako bulvar....

S pozdravom

P.H.

 

Celá odpověď Ministarstva mora, prometa i infrastrukture

 

Poštovani,

nastavno na vaš upit, obavještavamo vas kako slijedi.

Korisnici vezova u luci posebne namjene na području Krvavice, točnije općine Baška Voda, upisani u Hrvatski integrirani pomorski identifikacijski sustav (CIMIS) pod nacionalnim brojem luke HR423, sklopili su ugovor o vezu s trgovačkim društvom Ramova d.o.o., koje bez koncesije gospodarski koristi pomorskog dobro, zbog čega je inspektor pomorskog dobra donio upravnu mjeru sukladno odredbama Zakona o lučkim kapetanijama, a kojom se trgovačkom društvu Ramova d.o.o. zabranjuje obavljanje djelatnosti u toj luci.

Vezano uz status privezanih brodica u spomenutoj marini, možemo vas izvijestiti kako izdana zabrana korištenja pomorskog dobra ne oslobađa od odgovornosti i obveze koje je trgovačko društvo Ramova d.o.o. preuzelo na sebe sklapanjem ugovora o vezu s korisnicima njihovih usluga te ima tzv. ugovornu odgovornost naknaditi svaku potencijalnu štetu koja se može dogoditi na plovilu, obzirom da je u trenutku sklapanja takvog ugovora trgovačko društvo Ramova znalo da isti sklapa bez valjane pravne osnove, odnosno bez koncesije za gospodarsko korištenje pomorskog dobra.

S poštovanjem,

REPUBLIKA HRVATSKA

MINISTARSTVO MORA, PROMETA I INFRASTRUKTURE

Prisavlje 14, 10000 Zagreb

tel.  +385-1-3784-594

fax. +385-1-3784-521

5991
Na horu