Co nás zaujalo v Düsseldorfu 1
Jachty, jachty, samé jachty… Jak se v tom labyrintu neztratit? Co je ve výstavních halách zajímavého?
Oceanis 30.1
Pojďme začít mezi jachtami, které jsou cenově dostupné širší veřejnosti. Zde bych vyzdvihl nejmenší Oceanis loděnice Beneteau, který nese označení 30.1. Již podle značení je patrné, že patří do atraktivní moderní řady označené jedničkou na konci. Malé jachty nejsou tak nápadné, jako lodě velké, ve kterých je mnoho prostoru, mnoho pohodlí, mnoho techniky… Udělat jachtu délky 60 stop prostornou, však není velké umění. Aby se vám povedlo získat prostor v lodi dlouhé jen 9 metrů, to už vyžaduje mnohem více umu. A v nové třicítce se cítíte dobře.
Maximální šířka trupu zasahuje až ke stěžni. I prostor přední kajuty je stále velmi široký. Příjemné jsou dvoukřídlé dveře do přední kajuty, které příjemně otvírají prostor. V kuchyni je vynikající plastová pracovní deska se zvýšenými okraji. Vše je snadno omývatelné a voda z pracovní desky se nemůže dostat ke dřevu a poškodit ho.
Na stěžni musí každému pravověrnému jachtaři udělat radost hlavní plachta typu square top. Především díky velké hlavní plachtě je celková plocha oplachtění téměř 40 m2.
V kokpitu je možné si vybrat mezi kormidelními koly a pákou, která může více sedět sportovněji zaměřeným jachtařům. Pro přepravu jachty po silnici je dobré, že její šířka nepřesahuje 3 metry.
Uvažujete-li o jachtě pro manželský pár, nebo manželský pár s dětmi, například do Chorvatska, jde o zajímavý exemplář. Základní cena jachty je 70 000 EUR bez DPH.
Navíc má loděnice Beneteau u nás zastoupení.
4854
Související články
Výstava v Zadaru, kterou by si žádný jachtař neměl nechat ujít
Výstava v Zadaru, kterou by si žádný jachtař neměl nechat ujít
Dnes začíná v Zadaru výstava starých námořních map Jadranu. Myslím, že každý, kdo si říká námořní jachtař, má rád námořní mapy a staré námořní mapy dvojnásob. Jsou krásné a umožňují snít…
Bemex na veletrhu v Cannes
Bemex na veletrhu v Cannes
Blíží se veletrh v Cannes a firma Bemex Boot, prodejce jachet Beneteau a katamaranů Fountaine Pajot, představí celkem 4 novinky.
fas yachting, Jeanneau a Excess a na veletrhu v Cannes
fas yachting, Jeanneau a Excess a na veletrhu v Cannes
Tradiční Cannes Yachting Festival se koná od 9. do 14. září. Na stáncích Jeanneau a Excess bude i náš zástupce fas yachting, se kterým si můžete na veletrhu domluvit komentované prohlídky.