Search
× Search
Co na vás čeká v Chorvatsku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Motorové jachty

Co na vás čeká v Chorvatsku

Naši čtenáři jsou nás i pro vás skvělým zdrojem informací. Článek o situaci před sezónou v chorvatských vodách nám poslal Dalibor Gold. Jde o informace, které se určitě hodí.

Ahoj všem,

jelikož je pro nás Chorvatsko stále nejčastějším cílem plaveb, rád bych se podělil o zkušenosti ze začátku sezóny.

V Šibenickém archipelagu nedošlo v porovnání s loňským rokem k navýšení cen. Stále platí, že v přístavech první kategorie (Šibenik, Vodice, Primošten, Skradin, Zlarin, Rogoznica, Prvić Luka, Kaprije, Tribunj, Tisno, Pirovac a Žirje) zaplatíte za 10 - 15 m jachtu 30 kun za metr a za den, tedy za 13 m jachtu 390 kun. Kompletní ceník zde.

V Muně na ostově Žirje oproti loňskému roku zrušili elektrické zásuvky, takže zde není k dispozici ani voda ani elektřina. Přesto chtějí plnou cenu 309 kun. V Kaprije doporučuji platit s papíry k lodi v ruce, rádi si metr přidají. V Primoštenu je těžké dostat místo na městském mole (k dispozi elektřina, voda, WC a sprchy). Dá se ale předem zavolat a místo si zarezervovat. V takovém případě vám správce přístavu dá účtenku na 390 kun za mooringové stání a řekne si o 100 kun za rezervaci. Na ty účtenka pochopitelně neexistuje. Jelikož vám sbalí papíry hned ze začátku, při vyjednávání o rezervačním poplatku jste ve značné nevýhodě. 

Je vidět, že celkově jsou na sezónu dobře připraveni.

5058
Na horu