Search
× Search
Co bude obsahem přednášky Vendée Globe
Daniel Vodička

Co bude obsahem přednášky Vendée Globe

Další díl přednášky o Vendée Globe se uskuteční již ve středu od 20:00. Ve sváteční čas má pro vás Milan Koláček připraveno několik zajímavých, ale i užitečných informací.

Během středeční přednášky vyhlásíme vítěze soutěže o poslední kalendář Pavla Nesvadby. A vyhlásíme další soutěž, tentokrát o jinou cenu. Znáte závodní taktiku proplouvání tlakovými výšemi a nížemi? Také to bude na programu přednášky. Víte, jak ovlivní počínání závodníků ve Vendée Globe risk management? Jak je možné, že při závodě má jeden den jen 23 hodin a jeden den zažijí závodníci dvakrát?

Milan je vynikající boatbuilder a proto je tím pravým, kdo může přiblížit stavbu lodí IMOCA. Další zajímavost se týká historie Vendée Globe. Jen jeden muž dokázal vyhrát závod dvakrát. Má přezdívku Profesor. Při druhém vítězství vystartoval o dva dny později.

Samozřejmě se budeme věnovat i současnému dění v závodě. Louis Burton opravoval u břehů bohem zapomenutého ostrova Macquarie. Čelo závodu ovlivňuje oblast slabého větru. První desítka se zdá být stabilní, ale ze zadních pozic se blíží a bude blížit …

Spočítali jsme si routing lodě, která by ještě mohla překvapit. Více se dozvíte ve středu večer.  

2384
Na horu