Search
× Search
Chystáte se do Řecka a chybí vám lokální zkušenosti?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Chystáte se do Řecka a chybí vám lokální zkušenosti?

Chtěli byste poprvé vyplout do Řecka, ale chybí vám zkušenost s lokalitou? Liší se jachting v Řecku výrazně od chorvatské zkušenosti? Rozdíly zde jsou a je třeba se na ně připravit, aby plavba byla prostá nepříjemných překvapení.

Chorvatsko je zemí, která na jachting vsadila nemalé prostředky. Díky tomu je všude mnoho marín, místní přístavy jsou vybavené (mooringy, voda, elektřina, pomocný personál), v zátokách kotevní bóje, vše je značené, servis výborný.

V Řecku to tak není. Marín pomálu, městské přístavy s minimálním, nebo žádným servisem, všude se stojí na kotvě. K tomu je třeba přidat meteorologická specifika, kdy v létě fouká silný vítr. Vše může řeckého nováčka zaskočit a způsobit, že dovolená neskončí podle přání.

Aby tomu tak nebylo, nabízíme vám poznávací a školící plavbu se zkušeným Jirkou Pacákem. Plavba má dvě etapy, z Atén na ostrov Kos (poslední místo), a druhou část zpáteční. Během plavby se počítá se zastávkami na ostrovech, projížďkami do vnitrozemí atd.

Jirka Pacák má za sebou více než 25 let zkušeností nejen z Řecka, ale i z celého světa. V Řecku dokonce několik let žil a mluví řecky. To vše je nejlepší kvalifikace proto, aby se mohl stát vaším průvodcem a školitelem. Nejen na lodi, ale i v přístavech a ve vnitrozemí ostrovů.

Jirka na plavbě představí specifika jachtingu v Řecku a připraví vás na vaše budoucí plavby.

813
Na horu