Search
× Search
Chudáci tryskaří…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Velikonoční regata

Chudáci tryskaří…

Velikonočka má za sebou studenou noc. Vítr se ze severozápadu změnil na bóru až východ a nyní se podle předpovědi stáčí dále k jihovýchodu. Čelo závodu je u Mljetu, tryskaři uvízli v trysce a zadní voj křižuje u Lastova.

Čelo závodu pokračuje rychlostí kolem 6 uzlů k Dubrovniku, tryskaři podle SeeSea vytvářejí na začátku trysky ornamentální výšivku. Velmi zvolna a důkladně. Jejich trápení ještě nějakou tu chvíli neskončí.

Na čele je situace jiná. Pětičlenná vedoucí skupina uhání chladným ránem. Slovenští Kolotočáři Michala Kelemena se stále drží na čele, ale na paty jim šlape Vlasta Faktor. Ve vedoucí skupině je dále Jachtklub Brno Martina Pospíšila, Johan řečený Hirnšal a Schicki Micki Mariana Carana. Vypadá to, že tato pětice si to rozdá o vítězství.

Vítr na čele se zatím pohybuje kolem 13 uzlů. Podle předpovědních modelů to ale vypadá, že bude slábnout. Dojezd do cíle tak může být ve znamení souboje s bezvětřím. Před cílem v proudu dubrovnické řeky pak bývá k vidění i smutné couvání jen pár metrů od čáry radosti a několikanásobné pokusy o její překonání.

Podtrženo a sečteno. Pořadí na čele napovídá, ale rozhodnuto není nic.

Vlasta Faktor si nevede špatně…

Polohu najdete zde.

1722
Na horu