Search
× Search
Chorvatsko červené, nikoho to nevzrušuje…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Chorvatsko červené, nikoho to nevzrušuje…

Od zítřka je Chorvatsko na koronavirové mapě Evropy červené. To znamená, že po návratu do ČR je třeba samoizolace a test nejdříve pátý den po návratu. To samozřejmě platí pro ty nenaočkované. Očkovaní ukážou očkovací průkaz, jako u veterináře, a víc se nezajímají.

Chorvatsko postoupí po dlouhém létě do červené koronavirové kategorie. Co přesně to znamená po návratu, najdete zde. Tedy tam na stránce někde hooodně dole. Vypadá to na typický výtvor úředníků na ministerstvu (myslím ta stránka, na kterou odkazujeme). Pokud si to chcete přečíst celé, vezměte si dva týdny dovolené.

Shrnutí pro čtenáře bez dovolené: Je třeba vyplnit příjezdový formulář. Před návratem do ČR veřejnou dopravou je třeba mít nejvíce 48 hodin starý antigen, nebo 72 hod starý PCR test. Po příjezdu do ČR nejdříve 5. den, nejpozději 14. den PCR test. Do té doby samoizolace.

POZOR: Výše uvedené (kromě příjezdového formuláře) se nevztahuje na osoby očkované, osoby po COVIDU (do 180 dnů) a osoby s diplomatickou imunitou (informaci o diplomatické imunitě se nepodařilo ověřit).

Jak na infomaci reagují turisté v Chorvatsku?

Nijak!

V současné době je v Chorvatsku 530 000 turistů, z toho 475 000 z ciziny. Nejvíce z Německa, Polska, Rakouska, Slovinska a samozřejmě od nás.

Loni bylo ve stejnou dobu v Chorvatsku 200 000 turistů a v rekordním roce 2019 to bylo 470 000 turistů. Očekává se, že situace se nezmění ani změnou barvy na semaforu. V to věří i ministryně turistiky, sportu a boravišnoj taxy Nikolina Brnjac.

Cesta do Chorvatska je tedy možná i nadále. Barvám navzdory. Při návratu domů budou mít problémy jen Mgr. Lubomír Volný, Ing. Jana Bobošíková, Ing. Hana Lipovská, Ph.D. a další z této party. Na druhou stranu… Kdyby je nepustili zpět…

Samozřejmě, byla by to ztráta…

 

 

3201
Na horu