Search
× Search
Chcete zažít adrenalin na moři?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Kam jet

Chcete zažít adrenalin na moři?

Už jste někdy letěli na moři ve skluzu? Zažili jste plavbu, při které pluje vaše jachta rychleji, než fouká vítr? Můžete to zažít na jachtě First 27 (Seascape), která pro vás bude k dispozici v Umagu.

Jachtaři, kteří chtějí zažít vzrušující sportovní plavbu, mají možnost si vyzkoušet nabroušený speciál First 27 (Seascape 27) v chorvatském Umagu (jen 6 hodin cesty z Brna). Tvůrci úspěšné jachty jsou francouzský designér a sólový jachtař Sam Manuard a slovinští účastníci závodu Mini Transat Andraž Mihelin a Kristian Hajnšek.

First 27 (Seascape 27) je jachta, která běžně překonává rychlost větru a zažijete na ní plavbu ve skluzu. Loď dlouhá 8 metrů (bez čelenu) a má výtlak pouhých 1400 kg. Základní oplachtění má přitom plochu 50 m2 a k dispozici jsou dále Code 0 a malý a velký genaker. S velkým genakerem je plocha plachet téměř 110 m2. S tímto oplachtěním jachta doslova letí. Rychlosti nad 15 uzlů nejsou na lodi výjimkou, stačí jen trochu vstřícné počasí.

Při vysokých rychlostech zažijete na palubě chvíle podobné záběrům z Volvo Ocean Race. Příď rozráží vlny, tříšť stoupá k palubě a proudy vody zaplavují kokpit. Chvíle, které stojí za to prožít. Přitom si vyzkoušíte trim plachet a jejich výměny, které jsou na podobných sportovních speciálech nezbytné. 

Čeká vás plně vybavaná jachta Seascape 27 (karbonový stěžeň, ráhno a čelen). Na lodi je square top hlavní plachta, refovací gena, kosatka, staysail do silného větru, dvojice genakerů a plachta typu Code 0. Pronájem jachty je včetně skippera s dlouholetou námořní praxí, který vše ukáže a pomůže s dosažením maximální rychosti. Odvezete si opravdu maximální zážitek.

Další informace zde.

4416
Na horu