Search
× Search
Česká námořní rallye 2024
Daniel Vodička

Česká námořní rallye 2024

V pátek 5.4.2024 byly zveřejněny webové stránky 28. České námořní rallye – Mistrovství ČR One Design 2024. Jsou fantastické a přesně podle očekávání i... Barevné!

Nejstarší česká regata letos změní svoji trasu a zamíří mimo jiné do ACI maríny Palmižana na Pakleni otoci nedaleko Hvaru a na ostrov Vis.

Přihlášky začnou být přijímány od pondělí 15.dubna od 11:00.

Zprávy ze zákulisí závodu

Vis si tak odbyde ve slavném závodu svoji premiéru. Podle neoficiálních informací žádali zástupci ostrova o zařazení do programu rallye již téměř 30 let. Přísné podmínky pořadatelů rallye se podařilo ostrovanům splnit až letos, kdy v přístavu zprovoznili nové sociální zařízení, které konečně odpovídá náročným požadavkům závodníků. Ostrované se prý na výstavbu tohoto skvostu mezi klozety složili podobně, jako se hrdí Čechové skládali na Národní divadlo. Autorem stavby má být slavný španělský architekt Santiago Calatrava. Jsou to prý první veřejné záchodky, které ve svém životě navrhl. Zpočátku prý nechtěl o této zakázce ani slyšet. Názor změnil ve chvíli, kdy zjistil, že závod je dílem Tomáše Stejskala. 

 

 

 

385
Na horu