Search
× Search
Černá kronika minulého víkendu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Černá kronika minulého víkendu

Pořád se něco děje. Hoří luxusní jachty, důchodci se vydávají na výlety na Biokovo (ze kterých se už nevrací) a Chorvat berlí trestá dívky za jen on sám ví jaké viny. A aby toho nebylo málo, starostové moravských městeček vyrážejí na Ugljan, aby se podívali, jak se u moře dělá turistika.

24 metrů v plamenech

Image
V přístavu v Makarské v pátek v noci blafla 24 metrů dlouhá motorová jachta Acceptus. Jachta se pronajímá, tedy pronajímala, a patří (v současnosti vrak lodě) Mišelu Čolakovi. Je to magnát z Bosny a Hercegoviny, který na makarské staví apartmány. První kouř se z jachty vyvalil v pátek krátce před půlnocí. Místní Makařané tak dlouho tloukli na kouřící jachtu, až se jim podařilo vzbudit tříčlennou posádku a tím ji s největší pravděpodobností zachránit.

Navzdory snaze několika požárních jednotek oheň změnil jachtu k nepoznání a skončila překlopená na dně přístavu.

 

Poslední výlet na Makarské

V pátek bylo na tísňovou linku nahlášeno zmizení české turistky (ročník 1948), která pobývala na Makarské v obci Drvenik. Zřejmě se vydala na výlet, ze kterého se nevracela. Ihned po oznámení se do pátrací akce vydali příslušníci chorvatské horské služby, které asistovali dobrovolní hasiči.

Po třídenním pátrání se podařilo pomocí dronu tělo ženy najít až v neděli. Na pomoc již bylo pozdě.

Výlety do kopců a hor během dne kdy do nich praží slunce, mohou být velmi nebezpečné. Dvojnásob to platí pro 76leté turisty, kteří nemají s pobytem v těchto podmínkách zkušenosti. Na tragické výlety se však vydávají v jiných případech i mladší milovníci pěší turistiky a také nejde o dobré nápady.

 

Muž, který nenávidí ženy

Dnes v noci kolem jedné ranní jednačtyřicetiletý Chorvat přišel k 18leté dívce a bez jakéhokoli varování ji shodil do moře. Následně se pustil do 28leté ženy, kterou přetáhl berlí tak, že je v zadarské nemocnici se zraněním, které je označeno jako těžké.

Proč k útoku došlo, se zatím neví. Berlemi ozbrojený útočník je v cele a čeká na zúčtování.

 

Naše delegace v Preku

Preko na Ugljanu proti Zadaru je hezké místo. Svým spoluobčanům o tom jistě budou vyprávět i naši skorokrajané z Moravy, kteří se tam vypravili jako delegace. Starostové Broumova-Bylnice, Valašských Klobouků a Slavičína.

Přijati byli starostou Preka a jeho družinou. Důvodem pro zajímavou družbu je prý to, že Preko má s moravskými městečky podobný počet obyvatel. Naši tak mohli studovat, jak se pracuje s turistikou, když máte moře.

Témat k hovoru prý bylo plno…

A našim se tam líbilo…

785
Na horu