Search
× Search
Čelo závodu v cílové rovince
Daniel Vodička
/ Kategorie: Velikonoční regata

Čelo závodu v cílové rovince

21. ročník Velikonoční regaty jde do finále, Vedoucí jachta otočila poslední točný bod, kterým je ostrůvek Lukovnjak u Primoštenu a míří do cíle u Murteru.

Do cíle zbývá 20 mil, pokud vydrží slabá bóra, tak to bude na bočák. Jako první otočil skvěle jedoucí Boris Vaňo. Podle údajů z přístrojů fouká u Lukovnjaku vítr o rychlosti 10 uzlů. Rychlost vedoucí jachty je nyní 7 uzlů. Pro zmrzlou posádku, která se těší z prvních paprsků slunce, by to znamenalo 3 hodiny do teplé sprchy.

O druhou příčku bojují Johan Hirnšal s Pavlem Bělehradem. Pokud se nic nezmění, bojuje tato dvojice o celkové vítězství. Johan dojel v první etapě druhý a Pavel Bělehrad třetí. Na čtvrtém místě se k otočnému bodu řítí rychlostí 3,5 uzle Jan Čutka. Pátý zřejmě otočí Tomáš Vistr a za ním Mirek Thér. Další pořadí je Milan Ptáčník, Petr Kupka, Libor Hošek a Tomáš Novotný.

Slabá bóra by měla vydržet celé dopoledne. Pro vedoucí lodě to znamená rychlý dojezd do cíle. Po poledni změní vítr směr na severozápad, kdo dojede k Lukovnjaku později, bude stoupat i do cíle.

Polohu lodí najdete zde.

Foto: Pavel Nesvadba

3089
Na horu