× Search
Čech Petr Morávek zvítězil v Preko – Zadar
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Vítězem 52. ročníku plaveckého maratonu z ostrova Ugljan do Zadaru Preko – Zadar se stal sedmnáctiletý český plavec Petr Morávek.

Pro Petra Morávka (USK) to byl třetí start v tomto závodě. V loňském roce překonal vzdálenost mezi Zadarem a Prekem (plavalo se výjimečně v opačném směru) za 51 minutu a 4 sekundy. V celkovém pořadí doplaval na šestém místě. Letos tedy, již na klasické trati z Preka, předstihl všechny soupeře a časem 52 minut a 33 sekund zvítězil.

„Startoval jsem již ve svém třetím maratonu Preko – Zadar. Vítězství mě velmi těší. Podmínky byly výborné, nebyly vlny. Určitě se uvidíme i příští rok. Vezu si odsud skvělé dojmy. Je to tu krásné, přírodní,“ řekl Petr Morávek po svém vítězství. Dále bude pokračovat v přípravách na světový šampionát na Sardínii.

Mezi ženami zvítězila Klara Bošnjak, plavkyně domácího klubu Donat. Nejmladším účastníkem byl devítiletý Paulo Sinovčić ze Zadaru. V kategorii do 15 let zvítězil časem 1 hodina 12 minut a 8 sekund. Nejstarším na startu byl osmdesátiletý Ante Cvitanović z Velkého Iže. Také on ve své věkové kategorii 70+ zvítězil časem 1 hodina 31 minuta a 15 sekund.