Search
× Search
Cannes Yachting Festival zrušen
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Cannes Yachting Festival zrušen

Koronavirus kosí velké jachtařské akce jako biblických deset ran egyptských. Zatím poslední ranou je zrušení největší lodní výstavy na jihu Evropy, tedy veletrhu ve francouzském Cannes.

Veletrh v Cannes je pro mnohé loděnice hlavním místem pro představení svých novinek. Měl začít již za 14 dnů. Zrušen byl tedy na poslední chvíli. Vystavovatelé za přípravy utratili nemalé prostředky, příprava výstavních exponátů již šla do finále. Nyní je tedy vše zrušeno, objednané služby se ruší, letenky letí do koše, nadměrné náklady se vrací na základny, hotely, které doufaly v alespoň drobné zacelení díry po nešťastné sezóně přidávají další ztráty. Taxikáři trhají na kousky své licence, hostesky ukládají lodičky do skříní, květináři si s objednanými pugéty budou moci vytapetovat kdovíco a zemědělci zaorávají melouny, které měly skončit mezi mísami ovoce na stáncích.

Zrušení veletrhu se dotkne i profesí, které nemají s jachtingem nic společného, zasáhne všechny. Výstavu loni navštívilo 54 000 návštěvníků. Na straně vystavovatelů šlo o další tisíce osob… Nyní je vše zrušeno. Pro mnohé to může znamenat ránu do vazu.

Pořadatelé připravovali hygienická opatření, která měla zajistit co nejbezpečnější průběh veletrhu. Vše ve spolupráci s francouzskými úřady. Ještě před týdnem úřady schvalovali připravovaná opatření. Nyní je vše jinak a prefektura Alpes-Maritimes, do které Cannes spadá, pořádání výstavy nepovolilo.

To je alespoň informace ze strany pořadatele výstavy. Prefektura tvrdí něco jiného. Kde je pravda se od stolu na Zbraslavi nedopátráme. To ale na věci nic nezmění. Výstava nebude a pokud jste se do Cannes chystali, můžete si na dotčené dny udělat jiný program…

Uvidíme, jaká další rána se chystá. Připomínám, že v listopadu startuje z Francie Vendée Globe. Start závodu běžně navštěvuje více než 500 000 diváků…

2483
Na horu