Search
× Search
Bouřlivý vítr na Jadranu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Bouřlivý vítr na Jadranu

Dnešek je na Jadranu ve znamení bouřlivé bóry, která uzavřela nejen mnohá trajektová spojení, ale také hlavní tepnu ze Záhřebu na pobřeží dálnici A1.

Předpověď chorvatských meteorologů na dnešek ve varování zmiňuje nárazy bóry o rychlosti 35 – 50 uzlů (65 – 90 km/h), ve Velebitském kanálu do 80 uzlů (150 km/h). Nejsou vyloučené lokální bouřky.

Kvůli silnému větru jsou zrušené trajektové linky Mali Lošinj-Cres-Rijeka a Novalja-Rab-Rijeka. Parník číslo 532 Šibenik – Kaprije – Žirje vynechá zastávku na Žirje. Obyvatelstvo ostrova tak čeká na čerstvý chléb marně. Pokud jste čekali na trajektové spojení Zadar – Pula, tak dnes se nepojede, ale s dnešním lupenem se můžete nalodit zítra.

Dálnice A1 ze Záhřebu do Ploče je uzavřena mezi uzly Sveti Rok a Posedarje. Z hor se tak sjíždí dolů na pobřeží po staré, pro pamětníky okolo trubky.

A jak je na tom náš honorární konzul pro Jadran Jiří Pacák se svými muži?

Podle zpráv z šibenického kapitanátu byl odfouknut do Tribunje, kde hrdinně čelí bouřlivým poryvům bóry  vyvázaný na poledne k nábřeží a vychutnává si dobrou chorvatskou kávu. Teplota je sice jen 11°C, ale na nábřeží, na sluníčku a za větrem je dobře.

Zdroj Windy

4854
Na horu