Search
× Search
Bouřlivý severní Atlantik, co teď a co dále
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Bouřlivý severní Atlantik, co teď a co dále

Situace na severním Atlantiku je zajímavá. V současné chvíli sledujeme hurikán Earl s větrem o rychlosti 90 uzlů, který již zítra zesílí na 125 uzlů. Dále je tu tropická bouře Danielle. Vítr dosahuje rychlosti 80 uzlů a pozvolna slábne. Přeci jen již je nad 45°severní šířky. Další bouře se na jihu teprve chystá.

Danielle slábne, Earl zesiluje. Dnes v noci těsně mine Bermudy, vítr v té chvíli bude dosahovat rychlosti přes 120 uzlů. Během zítřka se vyšplhá nad 130 uzlů a v sobotu by měl tlak v centru cyklóny klesnout na 945 hPa. Výška vln by se o víkendu měla pohybovat až kolem 15 metrů. Kromě nešťastných Bermud se však Earl nechystá přiblížit k žádné pevnině.

Zajímavá je bouře, která se vydá v polovině příštího týdne na cestu od Kapverd k západu. Je to ještě daleko, ale zdá se, že rychle zesílí na hurikán. Na konci příštího týdne by měl vítr dosahovat 110 uzlů. V současné chvíli se dle předpovědních map zdá, že zamíří na severozápad a mohl by tak řádit jen na širém moři. Je to ale daleko a cesty hurikánů jsou nevyzpytatelné.

Zdroj Marine Traffic

Zdroj Marine Traffic

Lodě se bouřím vyhýbají.
Na závěr jsme přidali také print screen severního Atlantiku z Marine Traffic. Vidíte dvě vyznačená místa bez provozu. Jde o Earl a Danielle. 

1069
Na horu